FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL Strona Główna FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL
warto rozmawiać...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja nad krokiem 7
Autor Wiadomość
romcio 
Administrator


Pomógł: 7 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 656
Wysłany: Pon 29 Maj, 2017 16:34   Dyskusja nad krokiem 7

Zwróciliśmy się do Niego w pokorze, aby usunął nasze braki.

Jak rozumiem krok VII i w jaki sposób go stosuję?
_________________
Najlepszym i najskuteczniejszym udziałem w poprawianiu świata jest odnalezienie spokoju w sobie samym.
 
 
Gość

Wysłany: Śro 31 Maj, 2017 13:58   

W tym kroku pokornie przyjmowałam słowa sponsorki i doszukiwałam się wad, zrobiłam przecież już tak wiiele, Ten krok robi się przez cale życie, zresztą jak program, ale ja czułam ze pokornie przyjmując co mnie spotyka, Uwierzyłam że cokolwiek bym nie robiła jest we mnie zawsze mnóstwo arogancji, pychy, egoizmu, egocentryzmu, itd , wreszcie przeświadczona że nic się z tym nie da zrobić po 20 latach po raz drugi zaczęłam mieć myśli samobójcze. Zadawałam sobie pytanie ale dlaczego, i dostałam odpowiedź, przecież jesteś tak przesączona egoizmem, pełna wad
 
 
szpinak
Gość
Wysłany: Śro 31 Maj, 2017 15:56   

Znowu szukanie jakiś wad? No nie wiem. W 4 kroku wypisałem wszystkie wady które znalazłem w sobie. Krok 4 nie jest na ocenę jest dla Mnie. W kroku 5 wyznałem istotę moich błędów. W 6 kroku stałem się gotowy do ich oddania. Krok 7 to odmówienie deklaracji gotowości kroku 7. Amen. Po co się biczować? Bóg odbierze nam i tak tylko te wady, które On będzie chciał. Bo wie które ma nam zabrać. Ja mam go poprosić i być gotowy. ;-) :-) J
 
 
Gość

Wysłany: Czw 01 Cze, 2017 06:48   

No włąśnie to codziennne doszukiwanie się wad przez 10 mies mnie dobiło.
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1813
Wysłany: Śro 03 Lip, 2019 21:19   

I tak się zastanawiam, które wady Bóg zabiera. Czytam, że te które oddzielają mnie od Boga. Czy wady można podzielić na większego i mniejszego kalibru, czy wszystkie wady oddzielają mnie od Boga? Brak punktualności, ślamazarność, lenistwo i chyba grubsze wady takie jak egoizm, egocentryzm, pycha, kłamstwa, zadrość. :shock: Słyszałem gdzieś, że Bóg zabiera te wady których nie używam. Wiem z Programu że mam być gotowy na oddanie Bogu wszystkich moich wad, nie mogę zostawić kilku dla siebie bo mi one pasują. :gitara: :-> :-> :-D :gitara:
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
romcio 
Administrator


Pomógł: 7 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 656
Wysłany: Pon 08 Lip, 2019 11:15   

Ja myślę, że oddzielają mnie te wady, które pozwalają mi o nim zapomnieć i se teraz pomyśle..
czyli tak mysle wszelkiego rodzaju uzależnienia, którymi zastępuję sobie Boga..no powiedzmy konsumpcjonizm, dalej oczekiwanie na poklepanie po plecach, poniżanie siebie, traktowanie siebie jak ofiarę, robienie siebie chorym...albo też wszystko wiedzącym.... rozbujane ego itd.. itp.
_________________
Najlepszym i najskuteczniejszym udziałem w poprawianiu świata jest odnalezienie spokoju w sobie samym.
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1813
Wysłany: Pon 08 Lip, 2019 18:17   

Właśnie te wady które oddzielają mnie od Boga. Tak jak piszesz Romcio (klepie Cię po plecach :-D :-D ) Zgadzam się po całej rozciągłości z Tobą. Szczególnie fajny jest ten fragment
romcio napisał/a:
robienie siebie chorym...albo też wszystko wiedzącym.... rozbujane ego

Jestem śmiertelnie chory na nieuleczalną chorobę, ja to wiem i wszyscy specjaliści mogą się zebrać i tak mnie nie przekonają o możliwości powrotu do zdrowia, wiem, że to choroba nieuleczalna i tylko ja wiem, co może pomóc drugiemu alkoholikowi. Bo JA wiem wszystko. Niestety ci wszystkowiedzący często skazują alkoholika, który przyjdzie do nich po pomoc, na śmierć. Mówią ,,Nie ma dla Ciebie ratunku" ,,Umrzesz chory" ,,Czekaja Cie liczne wpisane w chorobę zapicia" ,,Ta choroba jest nieuleczalna" ,,Dookoła wyzwalacze" Pycha, egoizm, egocentryzm a za wszystkim stoi ich wszechogarniający strach. Istota błędów lęk przed odkryciem ich tajemnic, knowań, kłamstw. :evil: :evil: :evil:
Alkoholizm to straszna choroba. Odstawienie flaszki powoduje często, większe spustoszenie wokół ,,trzeźwiejących alkoholików" niż wtedy kiedy pili.
Dobrego wieczorka.
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
1andy1 
przyjaciel forum


Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 211
Skąd: Wawa
Wysłany: Pon 08 Lip, 2019 19:48   

słusznie prawisz
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 9