FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL Strona Główna FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL
warto rozmawiać...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja nad 2 Tradycją AA
Autor Wiadomość
romcio 
Administrator


Pomógł: 7 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 656
Wysłany: Sob 03 Lut, 2018 09:31   Dyskusja nad 2 Tradycją AA

2. Jedynym i najwyższym autorytetem w naszej wspólnocie jest miłujący Bóg, jakkolwiek może się On wyrażać w sumieniu każdej grupy. Nasi przewodnicy są tylko zaufanymi sługami, oni nami nie rządzą.
_________________
Najlepszym i najskuteczniejszym udziałem w poprawianiu świata jest odnalezienie spokoju w sobie samym.
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1813
Wysłany: Sob 03 Lut, 2018 20:09   

Tradycja ta mówi, że autorytet jest jeden. Bóg. Żaden alkoholik nie powinien być autorytetem dla innego alkoholika. Wszyscy jesteśmy równi we Wspólnocie. Nasi przewodnicy (prowadzący, mandatariusze, grup, intergrup, regionów itd) są takimi samymi alkoholikami jak ja. Ani lepsi, ani gorsi. Dlatego też we Wspólnocie jest rotacja, by nikt nie przyzwyczaił się do swojego krzesełka :-) :-D :-D W nowym polskim tłumaczeniu podobno słowo autorytet zastąpiono słowem władza. Czy to coś zmienia? Trzeba będzie zmienić tłumacza googola, bo on przy krokach ,,authority" tłumaczy jako autorytet :569: :-D :-D Trzeba będzie zmienić tłumaczenie wszystkich pozycji AA :shock: :shock: :shock: No ale cóż :-D :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1813
Wysłany: Śro 21 Lut, 2018 14:55   

Ta tradycja mówi też, że żaden alkoholik we Wspólnocie, nie może nic nakazać innemu alkoholikowi. Nie mam prawa wypytywać o cokolwiek innego alkoholika. Bo nikt mi ani żadnemu innemu alkoholikowi na Świecie nie dał takiego prawa. :-D :-D Wszyscy jesteśmy we Wspólnocie równi. Jesteś rzecznikiem w regionie, i myjesz szklanki na mitingu ,,swojej" grupy macierzystej. We wspólnocie nie ma grupy mojej czy Twojej, są to ewentualnie nazwy umowne. We wspólnocie wszystkie grupy są nasze ;-) ;-) ;-) Na każdy miting, który odbywa się gdziekolwiek na świecie mam prawo pójść i zabrać głos. :lol: :lol: :lol:
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
kalkulator 
przyjaciel forum


Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 44
Wysłany: Śro 21 Mar, 2018 20:27   

deratyzator napisał/a:
We wspólnocie nie ma grupy mojej czy Twojej

deratyzator napisał/a:
i myjesz szklanki na mitingu ,,swojej" grupy macierzystej

No właśnie .... swojej grupy macierzystej.
Macierzysta to jest grupa, która Ciebie przyjmowała do AA.
Wszędzie jesteś u siebie, uczestnicy grup zmieniają się, ale grupa nazwy swojej nie zmienia i jeśli przyjęty jesteś w grupie pod nazwą "deratyzator", to jest ta
macierzysta i basta.
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1813
Wysłany: Czw 29 Mar, 2018 13:36   

Nikt nie ma prawa przyjmowania do AA. W AA wszyscy są równi. Nie ma przyjmujących i wywalających z AA. O tym czy chcesz należeć do Wspólnoty decydujesz Ty sam, nikt inny. :lol: :lol: :lol:
Grupa macierzysta to grupa. z którą się utożsamiam. Grupa na której biorę służby (witający, szklankowy, mandatariusz itd) Nie mam obowiązku utożsamiać się z żadną grupą. Nie muszę mieć żadnej grupy macierzystej będąc we Wspólnocie AA. To tylko zależy ode mnie czy obiorę jakąś grupę za macierzystą i którą obiorę. Grupy AA upadają i powstają nowe. :-D :-D :-) :-)
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
kalkulator 
przyjaciel forum


Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 44
Wysłany: Czw 29 Mar, 2018 18:37   

Podaj mądralo choć jeden link lub inne źródło swojej najmojszej wiedzy.
Wszystkie rozumy w tych tematach pozjadałeś.
To że usuwasz niewygodne posty to już wiem, ale mam to gdzieś.
Dla mnie jesteś samozwańczym autorytetem i nic poza swoimi formułkami nowego na forach nie napisałeś.
Ty po prostu nie rozumiesz niektórych pojęć, a posługujesz się nimi.

Uwaga Administratora

Kalkulator post ja usunąłem. Jawnie łamiesz zasady forum i zasady dyskusji.

Więc przypominam:

Zasady dyskusji:

1. Wypowiadamy się tylko we własnym imieniu.
Każdy post na tym forum wyraża poglądy i opinie wyłącznie jego autora.
Nie używamy uogólnień (np. typu: "wszyscy tak mają").
Piszemy o własnych doświadczeniach, uczuciach, przekonaniach. Nie teoretyzujemy.

2. Nie oceniamy, nie krytykujemy, nie osądzamy.
Prosimy o szacunek dla siebie nawzajem -
szczególnie wtedy, gdy nie zgadzamy się z czyjąś wypowiedzią.

3. Wypowiadamy się kulturalnie, unikamy wulgaryzmów i obraźliwych epitetów.
Nie używamy słów, które mogłyby poniżać innych lub onieśmielać.
Każdy ma prawo czuć się na forum bezpiecznie

Prawa osób odpowiedzialnych za forum.

1. Administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba.

2. Złamanie zasad dyskusji może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników. Zbanowanie równa się także uniemożliwieniu powrotu na forum, nawet po zmianie nicka.

3. Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości.
Ostatnio zmieniony przez romcio Czw 29 Mar, 2018 18:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1813
Wysłany: Pią 30 Mar, 2018 06:02   

kalkulator napisał/a:
Podaj mądralo choć jeden link lub inne źródło swojej najmojszej wiedzy.
Wszystkie rozumy w tych tematach pozjadałeś.
To że usuwasz niewygodne posty to już wiem, ale mam to gdzieś.
Dla mnie jesteś samozwańczym autorytetem i nic poza swoimi formułkami nowego na forach nie napisałeś.
Ty po prostu nie rozumiesz niektórych pojęć, a posługujesz się nimi.

Kalkulator. Źródłem mojej wiedzy jest WK AA. Jeżeli nie rozumiesz czegoś spytaj. Nie jestem absolutnie autorytetem, w AA nie ma autorytetów. :shock: :shock: :shock:
Nie wypisuję żadnych nowych prawd objawionych. Dzielę się swoim doświadczeniem oraz programem Wspólnoty AA, który znajduje się w Wielkiej Księdze Anonimowych Alkoholików.
Nie usuwam Twoich postów. Oczywiście jeżeli piszesz, że nie rozumiem pojęć, którymi się posługuję, napisz, których pojęć? Będę Ci wdzięczny za sprostowanie i wytłumaczenie. :lol: :lol: :lol:
Pogody Ducha Kalkulator :-D :-D :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
kalkulator 
przyjaciel forum


Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 44
Wysłany: Pią 30 Mar, 2018 08:36   

Ależ rozumiem więcej, niż Tobie się wydaje.
WK też znam, bo na niej się "wychowałem".
Można by się spierać w nieskończoność, ale poprzestanę na grupie macierzystej.
Macierzysta to ta, która dała początek, ta na której po raz pierwszy postawiłeś swoje kroki
i przyznałeś, że masz problem z alkoholem.
Macierzysta nie musi trwać wiecznie, ani Ty wiecznie z nią związanym być nie musisz, ale
wiedz i przyjmij to w końcu, ze macierzysta to jak matka.
Ona też odrzuca, porzuca, umiera, ale cokolwiek się nie zadzieje- matką jest lub była.
Rozmowa z Tobą przypomina zawracanie Wisły kijem, zatem pozostanę już tylko przy tym poście.

Powodzenia chodząca Wielka Księgo!


.
Ostatnio zmieniony przez kalkulator Pią 30 Mar, 2018 08:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
romcio 
Administrator


Pomógł: 7 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 656
Wysłany: Pią 30 Mar, 2018 10:08   

Mądrusiu kalkulatorku, macierzysta w sensie tradycji AA grupa to ta, w której podejmujesz się służby, może, ale nie musi być to ta grupa co cię przyjęła.

U mnie było 7 grup AA, przyjęła mnie jedna, ale ja na początku chodziłem na wszystkie i miałem prawo wybrać na której zostanę, w końcu wybrałem macierzysta grupę, gdzie przeszedłem wszystkie szczeble służby, poprzez intergrupę i służby krajowe AA.

Kiedy grupa AA się dzieli, tak jak było na naszej grupie, cześć z nas założyła nową grupę AA o nowej nazwie i to była moja kolejna grupa macierzysta. Także nie musi istnieć jedna i jedyna grupa macierzysta.

Więc reasumując, macierzysta grupa AA to ta, którą wybierasz, żeby realizować 12 krok, podejmując się służby na tej grupie.
_________________
Najlepszym i najskuteczniejszym udziałem w poprawianiu świata jest odnalezienie spokoju w sobie samym.
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1813
Wysłany: Czw 21 Mar, 2019 19:02   

Dr Bob S
,,Odkryliśmy mądrą politykę, aby utrzymać brak gloryfikacji jednostki. Oczywiście jest dobra. Większość z nasz przyzna, że kiedy doszło do osobistego przyznania naszej porażki i decyzji do poddania naszej woli i naszych żyć Wszechmogącemu Bogu, jak go rozumiemy, mieliśmy wciąż parę skradających się pomysłów na osobiste usprawiedliwienia i wymówki. Musieliśmy je odrzucić, ale ego alkoholika umiera trudną śmiercią. Wielu z nas, ze względu na aktywność, otrzymywało pochwały, nie tylko od naszych kolegów Aowców, ale także z szerokiego świata. Przymierzanie i noszenie aureoli nie jest dla nas. Wszyscy widzieliśmy nowego członka, który pozostaje trzeźwy od jakiegoś czasu, głównie dzięki kultowi sponsora. Wtedy, być może, sponsor się upija i wiecie co się zwykle dzieje. Pozostawiony bez ludzkiej podpory, nowy członek również się upija. Gloryfikował osobę zamiast podążać za programem."
Oczywiście, potrzebujemy liderów, ale musimy ich traktować jako ludzkich agentów Siły Wyższej a nie nadmiernie uwielbiać jako jednostki. Czwarty i Dziesiąty Krok mogą być mocno podkreślone w tym miejscu - „Zrobiliśmy gruntowny i odważny obrachunek moralny….Prowadziliśmy nadal obrachunek moralny, z miejsca przyznając się do popełnianych błędów.” To jest twoje idealne antidotum na zatrucie aureolą."
Ale jeżeli potrzebujesz być autorytetem albo szukasz ich w AA to kto ci zabroni?? :-D ;-) ;-)

Oryginał: Copyright ˆ AA Grapevine, Inc September 1948 Źródło: http://silkworth.net/grap...retrospect.html Przekład nieautoryzowany
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1813
Wysłany: Czw 21 Mar, 2019 19:16   

Bill W. o 12 tradycjach (publikacja Grapevine: styczeń 1948 r.)

,,Prędzej czy później każdy AA zaczyna polegać na Mocy większej niż on sam. Stwierdza, że Bóg jego zrozumienia jest nie tylko źródłem siły, ale także źródłem pozytywnego kierunku.
,,Wielu ludzi myśli, że Anonimowi Alkoholicy są do pewnego stopnia nową formą ludzkiego społeczeństwa. W naszej dyskusji na temat Pierwszej Tradycji podkreślono, że w AA nie mamy autorytetu ludzkiego. Ponieważ każdy AA, z konieczności, ma wrażliwe sumienie, a ponieważ alkohol dyscyplinuje go surowo, stwierdzamy, że nie potrzebujemy zasad i przepisów stworzonych przez człowieka. "
,, Dlatego my z Anonimowych Alkoholików jesteśmy pewni, że istnieje tylko jeden ostateczny autorytet: „kochający Bóg, tak jak może wyrażać się w naszym zbiorowym sumieniu”.
Znalezione w sieci. Tłumaczenie nieautoryzowane
https://translate.google....et/&prev=search
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1813
Wysłany: Pią 16 Sie, 2019 07:13   

Kilka słów jeszcze o autorytetach z ,,Języka serca" str 33 ,,Program Dwunastu Kroków nie jest nikomu wciskany w gardła. Nie podtrzymuje go żaden ludzki autorytet" ,,Ostateczne prawdy te kierują jego życiem, on sam natomiast zaczyna ulegać ich autorytetowi, najpotężniejszemu znanemu autorytetowi- autorytetowi pełnej akceptacji i to z własnej woli. Kierują nim nie ludzie, lecz zasady, prawdy oraz- jak przyznałaby pewnie większość z nas - Bóg" ,,we Wspólnocie AA żadna strategia nie może być stworzona i w pełni ogłoszona, tym bardziej narzucona przez ludzkie autorytety, stoimy przed problemem wypracowania polityki w zakresie informacji publicznej i zabezpieczenia jej siłą jedynego znanego nam autorytetu" :568: :568: :568: :-D :-D :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1813
Wysłany: Czw 02 Lip, 2020 22:39   

Co z tym autorytetem w AA?
12x12 str 103 wyd z 1992r ,,A później ci sami pragmatycy czytają Drugą Tradycję, z której dowiadują się, że jedynym autorytetem w AA jest miłujący Bóg" Z ,,AA wkraczają w dojrzałość" str 131 ,,Bóg przemawiający przez sumienie grupy, musi być naszym najwyższym autorytetem" str 136 Na szczęście my nie potrzebujemy żadnej takiej ludzkiej władzy. Zamiast niej mamy dwa daleko skuteczniejsze autorytety, jeden dobry, a drugi zły. Jest więc Bóg, nasz Ojciec.....Drugim autorytetem jest Alkohol i on uprzedza: ,,Jeśli nie będziesz wypełniać woli Boga, to cię zabiję" :569: :568: :568:
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1813
Wysłany: Sob 15 Sie, 2020 18:26   

JS str 34 ,,Podczas gdy doświadczenie pokazuje, że we Wspólnocie AA żadna strategia nie może być stworzona i w pełni ogłoszona, tym bardziej narzucona przez ludzkie autorytety, stoimy przed problemem wypracowania polityki w zakresie informacji i zabezpieczenia jej siłą jednego znanego nam autorytetu"
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 11