FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL Strona Główna FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL
warto rozmawiać...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja nad krokiem 11
Autor Wiadomość
romcio 
Administrator


Pomógł: 7 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 656
Wysłany: Czw 01 Cze, 2017 07:19   Dyskusja nad krokiem 11

Dążyliśmy poprzez modlitwę i medytację do coraz doskonalszej więzi z Bogiem, jakkolwiek Go pojmujemy, prosząc jedynie o poznanie Jego woli wobec nas, oraz o siłę do jej spełnienia.

Jak rozumiem krok XI i w jaki sposób go stosuję?
_________________
Najlepszym i najskuteczniejszym udziałem w poprawianiu świata jest odnalezienie spokoju w sobie samym.
 
 
dromax 
przyjaciel forum
http://bez-dymka.cba.pl



Pomógł: 5 razy
Wiek: 73
Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 211
Skąd: LEGNICA
Wysłany: Nie 08 Paź, 2017 11:58   

:-( Pojmowanie BOGA jakkolwiek nie daje odniesienia konkretnego. Do kogo miałbym się modlić jeśli nie do konkretnego BOGA - Stwórcy Wszechświata.
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Sob 21 Kwi, 2018 19:06   

Z jakim Bogiem? Z takim jak ja go pojmuję. Jeżeli oczywiście, ktoś potrafi pojąć Boga. Dla mnie jest On nie pojęty. :lol: :lol: Bardziej ten krok byłby chyba zrozumiały gdyby przetłumaczono go ,, Tak jak Go pojmujemy" Ten krok to kwintesencja całego programu. Mówi mi co mam robić dalej jak wyzdrowieję. :-D :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Wto 06 Lis, 2018 18:08   

Modlitwa i medytacja. Rozmowa z Bogiem, cześciej chyba monolog, pytania, prośba o poznanie jego woli? Medytacja dla mnie próba słuchania, słyszenia Boga. Oderwanie się od rzeczywistego świata. :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Sob 21 Lis, 2020 15:24   

Wielka Księga krok 11
,,Kiedy wieczorem przygotowujemy się do nocnego spo czynku zwykle przypominamy sobie wydarzenia mijającego dnia. Czy byliśmy nieprzyjaźni, egoistyczni, nieuczciwi, czy targały nami obawy? Czy jesteśmy komuś winni przeprosi ny? Czy zatailiśmy w sobie coś, co powinno być natych miast przedmiotem dyskusji z zaufaną osobą? Czy to, co zrobiliśmy mogło zostać wykonane lepiej? Czy myśleliśmy wyłącznie o sobie przez większość dnia? Czy znaleźliśmy czas, aby zastanowić się, co moglibyśmy uczynić dla in nych? Czy wnieśliśmy coś od siebie dla ogólnego dobra?" :-D :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
dromax 
przyjaciel forum
http://bez-dymka.cba.pl



Pomógł: 5 razy
Wiek: 73
Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 211
Skąd: LEGNICA
Wysłany: Nie 06 Gru, 2020 16:07   

deratyzator napisał/a:
Z jakim Bogiem? Z takim jak ja go pojmuję. Jeżeli oczywiście, ktoś potrafi pojąć Boga. Dla mnie jest On nie pojęty. :lol: :lol: Bardziej ten krok byłby chyba zrozumiały gdyby przetłumaczono go ,, Tak jak Go pojmujemy" Ten krok to kwintesencja całego programu. Mówi mi co mam robić dalej jak wyzdrowieję. :-D :-D

:idea: Ja właśnie wyzdrowiałem i co mam dalej czynić???
_________________
http://bez-dymka.cba.pl
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Nie 06 Gru, 2020 22:22   

Z tego co wiem, to przyjacielu wyzdrowiałeś kilka czy kilkanaście lat temu :-D
Dromax nie mam pojęcia, co Ty masz czynić. To jest Twoje życie. Jak nie wiem co czynić to proszę Boga o wskazanie drogi. Wiem, że mam starać się pomagać potrzebującym. Najbardziej się ,,znam" na niesieniu posłania cierpiącym alkoholikom. Nie zwalnia mnie to od pomocy innym potrzebującym. :-D Najlepsze w tym wszystkim jest to że starając się pomóc innym pomagam zdecydowanie sobie. Tak to działa :569: :569: :569:
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 10