FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL Strona Główna FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL
warto rozmawiać...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja nad krokiem 12
Autor Wiadomość
romcio 
Administrator


Pomógł: 7 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 656
Wysłany: Czw 01 Cze, 2017 10:25   Dyskusja nad krokiem 12

Przebudzeni duchowo w rezultacie tych Kroków, staraliśmy się nieść posłanie innym alkoholikom i stosować te zasady we wszystkich naszych poczynaniach.

Jak rozumiem krok XII i w jaki sposób go stosuję?
_________________
Najlepszym i najskuteczniejszym udziałem w poprawianiu świata jest odnalezienie spokoju w sobie samym.
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1813
Wysłany: Nie 03 Gru, 2017 17:14   

Kroki postawione. Zdrowie wróciło. Hmmm. Wyzdrowiałem z choroby psychicznej, umysłowej z moich niedojrzałych emocji. Całe życie byłem chory. Stałem się innym człowiekiem. Nie wróciłem do zdrowia bo od kiedy pamiętam byłem chory. :-) :-)
Zdrowie fizyczne? Dzisiaj nie narzekam na nic ale do formy fizycznej jaką miałem w wieku 20 lat nie wróciłem :-) :-) :-)
Przebudziłem się duchowo -Tak
Staram się nieść posłanie innym alkoholikom- Tak
Stosuję te zasady we wszystkich moich poczynaniach - Staram się tak robić.
Na szczęscie jestem człowiekiem i daję sobie prawo do błędów :-) :-) :-)
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1813
Wysłany: Nie 02 Gru, 2018 17:12   

A co to jest to- niesienie posłania- innym alkoholikom? Każda pomoc drugiemu alkoholikowi jest niesieniem posłania. Zrobienie kawy, przywitanie, danie ulotek, rozmowa, telefon. Takie posłanie może nieść każdy alkoholik. Natomiast postawienie kroków, otrzymanie programu zobowiązuje do czegoś więcej. Sponsorowanie to chyba najwyższa forma posłania. Posłania, dzięki któremu sponsor pomaga podopiecznemu w wyzdrowieniu z alkoholizmu. :-D :-D :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
JAN 
przyjaciel forum



Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 04 Kwi 2018
Posty: 673
Wysłany: Pon 03 Gru, 2018 10:11   

deratyzator napisał/a:
Posłania, dzięki któremu sponsor pomaga podopiecznemu w wyzdrowieniu z alkoholizmu.
przepraszam że zapytam ,.. a czy ten sponsor jest pewien że podopieczny chce tej pomocy,. a czy sponsor wie czy podopieczny faktycznie ma chociaż zamiar wyzdrowieć, czy chce w ogóle być zdrowy,. czy na podstawie tylko i wyłącznie ustnego oświadczenia podopiecznego sponsor podejmuje sie tej pomocy czy też bierze pod uwagę inne czynniki chcenia, jeżeli tak to jakie ??
Gdzieś kiedyś usłyszałem taką opowieść jak to uczeń przyszedł do wielkiego filozofa i prosił o poradę co zrobić aby odnieść sukces a filozof nie wiele myśląc złapał uczniaka za szyje i wsadził mu głowę do strumienia , uczeń zaczął powoli sie topić szarpiąc sie przy tym bardzo aż osłabł,. i wtedy filozof wyjął głowę ucznia z pod wody i powiedział jak będziesz pragnął tego sukcesu jak powietrza przed chwilą to go odniesiesz,.. czy to jasne jest ??? :roll: :-D
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1813
Wysłany: Pon 10 Gru, 2018 13:20   

Upsss. Nie zauważyłem postu :563: :roll: :-/
JAN napisał/a:
jak będziesz pragnął tego sukcesu jak powietrza przed chwilą to go odniesiesz,.. czy to jasne jest

Ze sponsorem i podopiecznym jest podobnie :-D Najczęściej podopieczny przychodzi do sponsora i prosi o przeprowadzenie przez program AA. Sponsor zadaje jedno pytanie :-D :lol: :lol: ,,Czy jesteś w stanie zrobić wszystko by wytrzeźwieć, wyzdrowieć z alkoholizmu" Tyle :-D :-D Reszta zależy od podopiecznego :-D W zależności od odpowiedzi. Albo podopieczny decyduje się na współpracę. Jeżeli nie, to po co mają sobie kraść czas???? Rozchodzą się w przyjaźni.
Inaczej by było gdyby mnie o sponsorowanie poprosiła długonoga blondynka :shock: Wtedy nie zadawał bym tych głupich pytań :-D :-D :-D :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
JAN 
przyjaciel forum



Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 04 Kwi 2018
Posty: 673
Wysłany: Pon 10 Gru, 2018 13:31   

Cytat:
Inaczej by było gdyby mnie o sponsorowanie poprosiła długonoga blondynka Wtedy nie zadawał bym tych głupich pytań
_________________
i co byś jej niby toi zrobił , przyjacielu :roll: ????? :one: :diabel: :-D
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1813
Wysłany: Wto 11 Gru, 2018 08:33   

Jan, marzenia nic nie kosztują. :lol: :gitara: :gitara: :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
JAN 
przyjaciel forum



Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 04 Kwi 2018
Posty: 673
Wysłany: Wto 11 Gru, 2018 09:50   

deratyzator napisał/a:
Jan, marzenia nic nie kosztują.
ale od tych marzeń wszystko sie zaczyna i ... no co tam Bóg da ,. jakby to powiedzieli zdrowi,... bo chorzy to by na uszach stawali aby te blondyne ten tego tamto i owamto,.. przessssponsorować :-D :-D :-D
Ostatnio zmieniony przez JAN Wto 11 Gru, 2018 09:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1813
Wysłany: Wto 11 Gru, 2018 13:45   

Uczestnicy Wspólnoty AA przekazują posłanie,, Its message" tą wiadomość. Wiadomość, która brzmi- Jest sposób byś przestał pić, wiemy co zrobić by wyzdrowieć z śmiertelnej choroby jaką jest alkoholizm. :569: :569: :568: :568: My wyzdrowieliśmy i chętnie odpowiemy jak to zrobiliśmy. Bezpłatnie. Pomagając tobie, pomagamy sobie. Tak to działa :-D :-D :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
JAN 
przyjaciel forum



Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 04 Kwi 2018
Posty: 673
Wysłany: Wto 11 Gru, 2018 16:44   

deratyzator, mam do Ciebie jedno pytanie tak na poważnie : jak reagują na mitingu inni uczestnicy jak oficjalnie mówisz im ze jesteś tym uzdrowionym,. zdrowym człowiekiem ??? :roll: jak sobie radzisz z ewentualnym atakiem i najczęstszym pytaniem : tio po jake cholere przychodzisz na miting jakeś ty ten uzdrowiony ??? :shock:
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1813
Wysłany: Wto 11 Gru, 2018 21:15   

Właśnie wróciłem z detoksu
Preambuła AA
1. ,,Anonimowi Alkoholicy są Wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby rozwiązać swój wspólny problem i pomagać innym w wyzdrowieniu z alkoholizmu."
2. Właśnie krok 12 jest o niesieniu tego posłania, które staram się nieść, jest dzisiaj moim obowiązkiem, bo tak postanowiłem i to jest mój wybór.
3. Tradycja III mówi, że to ja decyduję czy chcę, czy nie być na mitingu. Tradycja III gwarantuje mi, że nikt inny nie ma prawa decydować czy ja mam prawo uczestniczyć w mitingu czy nie.
A z atakami. Jan ja się dzisiaj już nikogo nie boję się, a klękam już tylko przed Bogiem.
Nie interesuje mnie jak mnie oceniają i jak pisaliśmy staram się unikać wszelkich uzależnień. :-D :-D :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
JAN 
przyjaciel forum



Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 04 Kwi 2018
Posty: 673
Wysłany: Czw 13 Gru, 2018 08:40   

deratyzator, moje pytanie było: jak reagują inni, a potem jak Ty ???? ale nie pisz mi że to jest mało istotne i że Ciebie to nie rusza,. bo nie o to mi chodzi.// chodzi mi o reakcje tych onych ???? :?:
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1813
Wysłany: Czw 13 Gru, 2018 17:11   

A widzisz stary głupi nie zrozumiał :lol: :lol: :lol: :-D Inni :lol: Różnie :-o :lol: :shock: Jedni odbierają mi głos, inni zakazują cytowania Wielkiej Księgi, czasami żądają przerwania mitingu i takie tam. A koronnym argumentem jest to, że moje ,,teorie" jak mówią, przeszkadzają nowicjuszom w trzeźwieniu. Do dzisiaj nie dowiedziałem w jaki sposób to przeszkadza :shock: :shock: :shock: Oczywiście to, że w WK ponad 50 razy napisano o wyzdrowieniu, wyleczeniu, powrotu do zdrowia nie ma dla nich żadnego znaczenia, ściana, mur.
Nie można wyzdrowieć i tyle. :-D :-) :-> :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1813
Wysłany: Pon 09 Gru, 2019 22:49   

Przebudzeni duchowo (nie religijnie) w rezultacie tych kroków (11 kroków, które postawiliśmy) mam nieść to posłanie, alkoholikom, którzy jeszcze cierpią. Jakie posłanie?? Program 12 kroków AA, Program dzięki któremu może wyzdrowieć każdy alkoholik z choroby alkoholowej. Wystarczy by miał pragnienie i by był uczciwy. Niesienie tego posłania to własnie sponsorowanie :569: :568: Sponsor to najpiękniejsza służba w AA. Jedyna która nie podlega rotacji. Kiedy mogę zanieść to posłanie alkoholikowi, który jeszcze cierpi? Kiedy wyzdrowieje z choroby alkoholowej :568: :gitara: :-D :-D Bo jak napisał w WK Bill W nie możesz przekazać czegoś czego sam nie posiadasz :-D Chory alkoholik, cierpiącemu alkoholikowi, może przekazać tylko chorobę :evil: :evil: Tylko że chory alkoholik nie potrzebuje choroby bo już ją posiada :-/ Szuka sposobu. Co zrobić by wyzdrowieć???? Chorować alkoholik potrafi i to jak, dla wielu z nich to jest esencja jego życia :evil: :evil:
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1813
Wysłany: Pon 15 Lut, 2021 07:48   

JS str 63 ,,możemy odpowiednio płacić za specjalne usługi, ale oczywiście nigdy za samo niesienie posłania w Kroku Dwunastym" :568: :569: :568:
,,Anonimowi Alkoholicy zostający terapeutami powinni zaniechać, ujawniania swoich powiązań ze Wspólnotą" JS str 64 :569: :568:
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 10