FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL Strona Główna FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL
warto rozmawiać...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja nad krokiem 5
Autor Wiadomość
romcio 
Administrator


Pomógł: 7 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 656
Wysłany: Nie 28 Maj, 2017 07:54   Dyskusja nad krokiem 5

Wyznaliśmy Bogu, sobie i drugiemu człowiekowi istotę naszych błędów.

Jak rozumiem V krok AA i jak go stosuje w życiu?
_________________
Najlepszym i najskuteczniejszym udziałem w poprawianiu świata jest odnalezienie spokoju w sobie samym.
 
 
Gość

Wysłany: Wto 30 Maj, 2017 19:21   

Wyznałem Bogu, sobie i drugiemu człowiekowi. Właśnie w tej kolejności. Ja wyznałem swojemu sponsorowi. Mi istotę swoich błędów wyznał też inny przyjaciel z AA choć nie byłem jego sponsorem. Mój sponsor wyznał człowiekowi którego poznał w pociągu. Podobno nie powinno wyznawać jej rodzinie, ojcu, matce, żonie bo można ich skrzywdzić takim wyznaniem. Można wyznać księdzu, terapeucie, każdemu człowiekowi.
 
 
Gość

Wysłany: Śro 31 Maj, 2017 13:38   

Z Bogiem sobie porozmawiałam już wcześniej, na początku trzeźwienia, pod postacią spowiedzi, ze sobą jeszcze jakiś czas rozmawiałam, a drugiemu człowiekowi wyznałam podczas programu, czyli sponsorce,, niczego nie zatajałam, Nie powiem żeby zrobiło mi się lżej, raczej tak normalnie, nigdy nie traktowałam zwierzeń jakoś specjalnie pozytywnie. Ale zrobiłam to dla dobra siebie, nadal tkwiło we mnie zaufanie do osób które postawił na mojej drodze Bóg,
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1813
Wysłany: Pon 11 Maj, 2020 10:18   

Wyznaliśmy istotę naszych błędów, to co powodowało nasze błędy. Dlaczego popełniałem te wszystkie błędy w swoim życiu. Tu nie chodzi o picie. Picie było tego konsekwencją. Ucieczką od mojego życia do innego świata. Do świata moich bzdurnych wyobrażeń. Gdzie dominowało moje EGO, gdzie wszystko było tak jak chciałem by było. Do iluzji. :evil: Byłem oderwany od rzeczywistości. Potrzebowałem znaleźć istotę tych moich błędów. Z czego te moje błędy wynikały. :-D :lol: . :568:
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1813
Wysłany: Pią 21 Maj, 2021 07:11   

Krok V. Jak o nim pisze Clarence S
,,Krok # 5 - „Przyznani Bogu, sobie i drugiemu człowiekowi, dokładna NATURA naszych krzywd”.

Robimy to dokładnie, nie pozostawiamy żadnych opcji ani zastrzeżeń! Zauważ, że stwierdza, NATURA naszych krzywd - a nie same krzywdy! Nie musimy opisywać szczegółów wielu naszych niedyskrecji. Wielu z nich nawet nie pamiętamy ani nie jesteśmy ich świadomi. To nie jest pranie brudnej bielizny; jest to rozpoznawanie wad charakteru, które wymagają usunięcia lub korekty!"
:569: :568:
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 9