FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL Strona Główna FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL
warto rozmawiać...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja nad 12 Tradycją AA
Autor Wiadomość
romcio 
Administrator


Pomógł: 7 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 656
Wysłany: Sob 03 Lut, 2018 09:48   Dyskusja nad 12 Tradycją AA

12. Anonimowość stanowi duchową podstawę wszystkich naszych Tradycji, przypominając nam zawsze o pierwszeństwie zasad przed osobistymi ambicjami.
_________________
Najlepszym i najskuteczniejszym udziałem w poprawianiu świata jest odnalezienie spokoju w sobie samym.
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Wto 25 Gru, 2018 23:42   

Anonimowość. Pierwszeństwo zasad przed ambicjami. Duchowa podstawa wszystkich naszych tradycji. Jak to pogodzić. Książki by napisać trza. Ja czołowy anonimowy alkoholik/ alkoholiczka. Napiszę jakieś swoje mądrości, niby że jestem po programie AA. Anonimowa alkoholiczka, alkoholik jestem. Ludzie czytają te bzdury i wierzą. Bo autorzy w imieniu AA się wypowiadają :shock: :shock: Jakiś swój program przedstawiają, który raczej nie ma nic wspólnego z Programem AA. Z tradycjami z krokami. Kasa. Liczy się kasa bo z programem AA ich wynurzenia nie mają nic wspólnego. Pierwszeństwo osobistości mają :evil: :-D :-D :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
JAN 
przyjaciel forum



Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 04 Kwi 2018
Posty: 673
Wysłany: Śro 26 Gru, 2018 11:38   

... :roll: z mojego punktu widzenia.. anonimowość.. to bardzo prosta sprawa ,.. nie powinno sie chyba nawet nad tym dyskutować ,.. ja osobiście nie muszę być anonimowy,.. to moja i tylko moja decyzja i moje prawo,. ale też nikt nie ma prawa dyktować mi,. mnie,. czyli wolnemu człowiekowi co ja mam robić mówić myśleć ,. lecz kolejne prawo,. to bez mojego wyraźnego zezwolenia inni też nie maja prawa pierdzieć wokół siebie kto i po co bywa na mitingach, i pozostawić sprawę zamkniętą,.. jak ktoś szuka informacji to niech sie uda sam na miting i sam zdecyduje co i jak,. a nie że ja mam mu udzielać odpowiedzi na jego jakieś domysły czy wątpliwości . AMEN :-)
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Śro 26 Gru, 2018 21:06   

Jan tak jak piszesz anonimowość to moja prywatna sprawa. Mogę chodzić po mieście i rozpowiadać jak kiedyś piłem, tłukłem codziennie żonę i dzieci, a jak się teraz zmieniłem się nie piję, tłukę żonę co drugi dzień. Tylko nie powinienem mówić, że na tym polega działanie programu Wspólnoty. Uczestnicy mitingów AA nie powinni wynosić żadnych informacji ze spotkań na zewnątrz. A że tak często jest :shock: , nie mamy na to żadnego wpływu. :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
JAN 
przyjaciel forum



Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 04 Kwi 2018
Posty: 673
Wysłany: Czw 27 Gru, 2018 08:24   

deratyzator napisał/a:
Uczestnicy mitingów AA nie powinni wynosić żadnych informacji ze spotkań na zewnątrz.
no i tyle w temacie i o czym tu mamy dyskutować ja nie rozumiem o czym tu można pisać jakieś książki czy artykuły. :roll: ,..ale nieeee... ego to ego ,., a kasiora to kasiora ,. ego to manipulator a najlepszym z jego numerów jest działanie pod płaszczykiem Boga , :shock: :-D :-D :-D :-D
 
 
JAN 
przyjaciel forum



Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 04 Kwi 2018
Posty: 673
Wysłany: Czw 27 Gru, 2018 22:38   

noo i jeszcze jedno , przecież nie jesteśmy jakimiś neandertalczykami i jakieś zasady etyczne i kultura osobista nas obowiązuje, taka jak chociażby to, że nie ładnie jest plotkować, wręcz szkodliwe ma to konsekwencje,. a nie wspomnę o tym, że za kogoś też nie wolno jest sie wypowiadać lub bez jego zgody opowiadać na jego temat jakieś informacje, co ten ktoś robi, mówi, czym sie zajmuje, na co choruje i takie tam,.. bo jeżeli takie metody ktoś preferuje i stosuje w swoim życiu, to jego poziom myślenia jest na poziomie zwykłego chama i prostaka i nie ma tu usprawiedliwień typu,. a no bo on zdemoralizowany popadł w patologie trza przebaczyć nieszczęśnikowi,.. nie nie.. to nie tak,. przebaczyć owszem można, ale wygarnąć prosto w te durne gębę chyba też by wypadało,. bo jak inaczej z takim kimś postąpić ??.. pogłasiać chama po jajach,. czy jak ??? :roll: :-/ ... no chyba że.. bejsbolem :-D :-D :-D
Ostatnio zmieniony przez JAN Czw 27 Gru, 2018 22:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Czw 27 Gru, 2018 23:05   

JAN napisał/a:
przebaczyć owszem można, ale wygarnąć prosto w te durne gębę chyba też by wypadało,

Jan bo rzeczy uważam trzeba nazywać po imieniu :568: Jeżeli ktoś mi ukradnie portfel to ja mówię mu, że jest złodziej. Bo tak jest. To jest informacja. Nie obrażam człowieka. Mówię prawdę :-D :-D Jeżeli ktoś kłamie. Mówię o tym w prostocie. Jesteś kłamcą. Jeżeli ktoś się myli bo nie ma wiadomości na jakiś temat lub ktoś go wprowadził w błąd mówię- mylisz się kolego i staram się wyprowadzić go z błędu. A modlitwa za kogoś, nie słyszałem by komukolwiek zaszkodziła. Mnie modlitwa pomaga. Pogody Ducha :-D :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
JAN 
przyjaciel forum



Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 04 Kwi 2018
Posty: 673
Wysłany: Pią 28 Gru, 2018 09:28   

deratyzator napisał/a:
bo rzeczy uważam trzeba nazywać po imieniu
oczywiście,.. oczywiście że tak,. ale oko w oko,.. a nie że w oczy ciuciu glugu,. a poza oczami po jajach,.. albo metoda na motywatora czyli: wiesz bo prezes klubu piłki nożnej GAŁA,.. noo ten Kowalski wiesz który,...ty wiesz że i on też chodzi na mitingi AA, a i właściciel zakładu pogrzebowego Radość też uczęszcza,.. chlali chłopy tłukli te kobitki a teraz zobacz nawet na AA chodzą a Ty sie boisz wariacie też coś :-D :-D :-D
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Sob 17 Lip, 2021 16:23   

„Podsumowując: dla tysięcy przyszłych alkoholików AA ma odpowiedź. Ale jest jeden warunek. Musimy za wszelką cenę zachować naszą podstawową jedność; musi być ona zabezpieczona i nie do złamania. Bez trwałej jedności nie ma trwałego wyzdrowienia dla nikogo. Stąd nasza przyszłość bezwzględnie zależy od stworzenia i przestrzegania przez grupowy Tradycji :gitara: :569: :568: . Pierwsze rzeczy zawsze będą musiały być pierwsze; pokora przed sukcesem i jedność przed sławą”. :-D :-D :569: :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 10