FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL Strona Główna FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL
warto rozmawiać...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja nad krokiem 3
Autor Wiadomość
Suchy 
przyjaciel forum
ciemnogrodzianin :)



Pomógł: 91 razy
Wiek: 62
Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 2587
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: Sob 27 Sty, 2018 22:50   

Trzeci krok brzmi dla mnie jednoznacznie - aby wyzdrowieć muszę podjąć decyzję , że powierzam swoje życie Bogu. To decyzja jednoznaczna - chcę być osobą wierzącą po pierwsze w to , ze sam nim nie jestem :-) , po drugie w Stwórcę który mnie bezgranicznie kocha i chce dla mnie tylko dobra. To , że kocha oznacza , ze daje mi wolność i pozwala się odkrywać w modlitwie, w znakach i po śladach, ale nie zabrania też błądzić.... wyrażenie jakkolwiek go pojmuję dokładnie to oznacza... na początek oczywiście :-)
 
 
 
Suchy 
przyjaciel forum
ciemnogrodzianin :)



Pomógł: 91 razy
Wiek: 62
Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 2587
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: Sob 27 Sty, 2018 23:03   

Na III kroku skończył się mój związek z AA.....
Nikt nie potrafił mi wytłumaczyć czym jest powierzenie się Bogu i w jaki sposób się to konkretnie robi :-) . Dla mnie w tym kroku mieści się całe życie - wzloty i upadki w wierze, poszukiwania dróg kontaktu Nim. To trudno robić samodzielnie dlatego znalazłem się w innej wspólnocie co zapewne było skutkiem podjęcia owej decyzji o powierzeniu :-)
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1813
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018 20:59   

Dla mnie powierzenie się Bogu w III kroku to oddanie mojej woli (myślenia) życia (mojego zachowania) opiece Boga, takiego jak ja, deratyzator pojmuję. Myślenie zauważyłem , że mi szkodzi. Myślenie zostawiłem koniowi. On ma wielki łeb niech myśli :-D :-D :-D
Bo ja myślałem, że to będzie tak, później myślałem, że będzie tak i stanie się tak. Było zupełnie inaczej. Myślenie powierzyłem Bogu. Mam spokój.
W jaki sposób to robię, rano proszę Boga by pozwolił mi poznać Jego wolę i by dał mi siłę do jej spełnienia. Czasami modlę się by pomógł komuś. Staram się żyć trzema ostatnimi krokami. Wieczorem dziękuję Bogu za...(lista wdzięczności) :-) :-) :-)
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
dromax 
przyjaciel forum
http://bez-dymka.cba.pl



Pomógł: 5 razy
Wiek: 73
Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 211
Skąd: LEGNICA
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2019 21:54   

3.Postanowiliśmy powierzyć naszą wolę i nasze życie opiece Boga, jakkolwiek Go pojmujemy.
:-) Mój kontakt z Bogiem w okresie czynnego alkoholizmu był zerowy! Więc gdy zacząłem trzeźwieć - postanowiłem posiłkować się pewnym profesjonalizmem by ten kontakt złapać. W latach 90-tych w Gostyniu (Wielkopolska) były organizowane dni skupienia AA - takie rekolekcje od czwartku do niedzieli. Pojechałem tam. I tam właśnie dokonałem realizacji 3 kroku. Udało się!
_________________
http://bez-dymka.cba.pl
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1813
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2019 19:25   

Pierwsze trzy kroki można postawić samemu. Nie potrzebuję do tego sponsora, choć sponsor oczywiście bardzo się przydaje. Wystarczy uczciwość gotowość i otwarty umysł. Powierzyć się Bogu, tylko tyle. Tak na początek. Od IV kroku bez sponsora stawiać kroki jest znacznie trudniej. :-) :-D A czy jest możliwe :shock: Wszystko jest możliwe, tylko po co komplikować? :-D :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
1andy1 
przyjaciel forum


Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 211
Skąd: Wawa
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2019 20:35   

no pewnie ;-)
 
 
 
dromax 
przyjaciel forum
http://bez-dymka.cba.pl



Pomógł: 5 razy
Wiek: 73
Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 211
Skąd: LEGNICA
Wysłany: Śro 27 Kwi, 2022 14:17   

:lol: Niekiedy można usłyszeć w ruchu AA: "mam Siłę Wyższą - to moja grupa AA"
:-D Zawsze mnie takie zdanie zastanawiało. Bo jeśli w miejsce BOGA podstawię grupę AA - to z tego wyjdzie niezły kabarecik!
3.Postanowiliśmy powierzyć naszą wolę i nasze życie opiece grupy AA, jakkolwiek tę grupę pojmujemy.
6.Staliśmy się całkowicie gotowi, aby ta grupa AA uwolniła nas od wszystkich wad charakteru.
7.Zwróciliśmy się do grupy aa w pokorze aby usunęła nasze braki.
11.Dążyliśmy poprzez modlitwę i medytację do grupy AA do coraz doskonalszej więzi z naszą grupą AA, jakkolwiek ja pojmujemy, prosząc jedynie o poznanie woli grupy AA wobec nas oraz o siłę do jej spełnienia.

:569: Cyrk
_________________
http://bez-dymka.cba.pl
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1813
Wysłany: Wto 03 Maj, 2022 10:33   

Dromax Siła Wyższa, Większa na początku może być grupa AA. Nowoprzybyły widzi 5 cz 10 gości, którzy twierdzą, że są alkoholikami i uwaga są trzeźwi, nie piją. Nowicjusz przyjmuje grupę AA i ufa, wierzy że są w stanie pomóc mu. Uwaga - na początku!!! Kiedy nie postawił jeszcze żadnego kroku. Być może pierwszy. :-D :-D Później jeżeli chce wyzdrowieć dzięki Programowi AA to już musi znaleźć SW od człowieka jeśli jest w stanie nazwać tę Siłę, Bogiem, to jest ogrona szansa że wyzdrowieje. :568: :569:
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 9