FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL Strona Główna FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL
warto rozmawiać...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja Tradycja 1
Autor Wiadomość
romcio 
Administrator


Pomógł: 7 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 656
Wysłany: Śro 07 Cze, 2017 19:07   Dyskusja Tradycja 1


Nasze wspólne dobro powinno być najważniejsze, wyzdrowienie każdego z nas zależy bowiem od jedności Anonimowych Alkoholików.


Jak rozumiem 1 Tradycję AA i w jaki sposób ją realizuję
_________________
Najlepszym i najskuteczniejszym udziałem w poprawianiu świata jest odnalezienie spokoju w sobie samym.
 
 
Żorż Ponimirski
Gość
Wysłany: Czw 08 Cze, 2017 21:45   

Nie uczestniczę we wspólnocie AA ale jakoś interesują mnie te tematy. Teoria dobra, praktyka taka jak uczestnicy. Czyli różna.
 
 
szpinak
Gość
Wysłany: Wto 13 Cze, 2017 20:23   

Najważniejsza jest grupa, a co za tym idzie Wspólnota. Bez grupy ja nie dam rady, nie da też rady cierpiący jeszcze alkoholik. Ale ważne dla mnie jest, że zaraz za grupą pod względem ważności. jest jednostka. :-) Tradycje są dla mnie ważne, bo ważna jest dla mnie jedność Wspólnoty. Muszę ich przestrzegać by tą jedność zachować. :-) :-)
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Pią 27 Paź, 2017 19:43   

Tradycje są dla Grupy AA by nie powiesiła mnie. Kroki są dla mnie, bym się sam nie powiesił. Jedność mówi też o służbach. By grupa była w jedności musi być bezpieczna. Bezpieczeństwo zapewniają jej właśnie służby i Tradycje
A czy będą pozostałe tradycje 2- 12 Proszę Pana Moderatora?
:-D :-D ;-) ;-) :-) :-)
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
Adalbert 
przyjaciel forum



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 2677
Wysłany: Sob 28 Paź, 2017 09:30   

deratyzator napisał/a:
A czy będą pozostałe tradycje 2- 12 Proszę Pana Moderatora?
To jest pytanie do Admina.
Od siebie dodam, że były wszystkie, ale przy okazji mieliśmy w tym dziale spory bałagan i mało pożytecznych wypowiedzi, więc poleciało w kosmos.
 
 
Sara 
przyjaciel forum



Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 11 Kwi 2015
Posty: 1864
Skąd: ......
Wysłany: Nie 29 Paź, 2017 22:46   

deratyzator napisał/a:
Tradycje są dla Grupy AA by nie powiesiła mnie

Nie rozumiem ...
_________________
"Myśl. Wierz. Marz. Miej odwagę."
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Wto 31 Paź, 2017 23:36   

Grupa musi przyjąć każdego i nie ma prawa nikogo wyprosić z mitingu. Jedynie Ty decydujesz czy chcesz należeć do Wspólnoty czy nie. Tradycja III , Grupa jest po to by chronić każdego alkoholika. Tradycja V jedyny główny cel grupy, to nieść posłanie alkoholikowi, który jeszcze cierpi. :-) :-) :-)
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
Sara 
przyjaciel forum



Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 11 Kwi 2015
Posty: 1864
Skąd: ......
Wysłany: Pią 03 Lis, 2017 10:59   

Cytat:
Grupa musi przyjąć każdego i nie ma prawa nikogo wyprosić z mitingu.

Więc jak to mozliwe ,ze zdarzają sie sytuacje ,ze osoby pod wpływem są wypraszane z mitingu ?
_________________
"Myśl. Wierz. Marz. Miej odwagę."
 
 
 
nihil
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Lis, 2017 12:31   

Sara napisał/a:
Cytat:
Grupa musi przyjąć każdego i nie ma prawa nikogo wyprosić z mitingu.

Więc jak to mozliwe ,ze zdarzają sie sytuacje ,ze osoby pod wpływem są wypraszane z mitingu ?

Zasada jest taka (nie wiem czy to ogólna zasada AA czy tylko u nas została wprowadzona), że osoba która nie ma 24 godzin trzeźwości, może być obecna na mityngu ale nie może zabierać głosu. Tym bardziej przeszkadzać, awanturować się itd.
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Sob 04 Lis, 2017 10:24   

Tradycja III mówi ,,Jedynym warunkiem przynależności do AA jest pragnienie zaprzestania picia" To Ty o tym decydujesz czy chcesz należeć do wspólnoty, nikt inny. Jeżeli grupa decyduje kto może, a kto nie może uczestniczyć w mitingu to nie przestrzega tradycji. Czasami grupy zapominają o głównym i jedynym celu Wspólnoty czyli Tradycji V - niesienia posłania alkoholikowim, który jeszcze cierpi. Czy alkoholik, który wczoraj pił dzisiaj przyszedł na miting by się napić?
Przeszkadzać na mitingu nikt nie powinien, czy ma trzeźwości kilka godzin, czy kilkanaście lat. :-) :-) :-) To tradycja I mówiąca o jedności.
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
nihil
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Lis, 2017 13:01   

No ale jak ma się zachować grupa jak na mityngu pojawi się ktoś pijany i jak się to mówi „robi co chce”. Łazi, przerywa wypowiedzi innych, zabiera głos bez kiedy chce i gada o czym bądź itd. no wiesz przecież jak pijany może się zachowywać. Co wtedy?
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Sob 04 Lis, 2017 14:14   

Nihil tak samo jak przeszkadza w prowodzeniu mitingu alkoholik z 20 letnią abstynencją. W miłości, prowadzący lub ktoś ze służb prosi o zaprzestanie takiego zachowania, jeśli nie pomaga, prosi przyjaciela o opuszczenie mitingu. W skrajnych przypadkach grupa może użyć siły lub zadzwonić po policję. Ale to się zdarza niezmiernie rzadko :-) :-) :-) Zgodnie z tradycją I
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Nie 12 Lis, 2017 15:32   

g64 napisał/a:
Witaj Wredol tak jak napisał nihil na 99 procent spotkasz się z tymi 2 pytaniami,prostymi,świadczącymi ze masz ten sam problem co osoby znajdujące si na mityngu,ja jeszcze nigdy nie spotkałem takiego mityngu żeby nie zadano takich pytań,


g64 to może podpowiesz gdzie są takie mitingi, na których przepytują i przyjmują do Wspólnoty AA, żeby nasz przyjaciel Wredol tam nie trafił :-D :-D :-) :-)
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Nie 12 Lis, 2017 17:28   

[quote="Oktavarius II"]deratyzator, nie mieszaj nowicjuszowi przed pierwszym mityngiem
(już z jednego forum za to wyleciałeś)
,, każda grupa jest niezależna we wszystkich swoich poczynaniach z wyjątkim tych które dotyczą innych grup lub AA jako całości,,
pytanie nowego o chęć zaprzestania picia mieści sie w niezależności i nie koliduje z interesami innych grup aniz AA jako całością

Wredol ja trafiłem do AA i zaakceptowalem je takie jakie zastałem, grupy są różne tak jak różni ich uczestnicy. mnie pytali o chęć zaprzestania picia, tydzień temu prowadziłem mityng i o to samo spytałem dziewczyne co pierwszy raz przyszła.

deratyzator pyta gdzie,
dokładnie po przekątnej naszego kraju od mityngów deratyzatora[/quote

Oktavarius to, że Ty łamiesz tradycje, to Twoje. Mam nadzieję, że kiedyś to zrozumiesz. Tradycja III mówi wyraźnie. ,, Jedynym warunkiem przynależności do AA jest pragnienie zaprzestania picia" JEDYNYM. Nie ma innych warunków. Proste?
Piszesz o tradycji IV której nie rozumiesz. :cry: ,,Każda grupa powinna być niezależna we wszystkich sprawach, z wyjątkiem tych, które dotyczą innych grup lub AA jako całości.
Czyli, przestrzegania tych 12 Tradycji. O przyjęciu do Wspólnoty decydujesz Ty i nikt nie ma prawa wypytywać Ciebie o nic.
Oktawarius napisz gdzie odbywa się ten miting w którym przyjmujesz przyjaciół do AA chętnie was odwiedzę. :-) :-) :-) W miłości proszę Ci nie zakłamuj. Jeżeli czegoś nie wiesz spytaj swojego sponsora. :-) :-) :-) :-)
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Nie 12 Lis, 2017 22:21   

nihil napisał/a:
Panowie, czy te wywody w jakikolwiek służą alkoholikowi który wciąż jeszcze cierpi?

Nihil uważam, że właśnie znajomość tradycji przez grupę służy alkoholikowi.
Tradycje są w skrócie dla grupy, po to by grupa nie powiesiła alkoholika. By wiedziała co może, a czego nie może. To bardzo ważne. Grupa nie może wyrzucić nikogo z mitingu. Nie może zadawać nikomu żadnych pytań i nie może nikomu nic kazać. Takie są tradycje Wspólnoty AA.
Grupa jest po to by nieść posłanie, tak jak piszesz alkoholikowi, który jeszcze cierpi. Nie jest po to by przepytywać przyjaciół. Kroki są dla alkoholików, by się sami nie powiesili. Żaden alkoholik nie musi kroków stawiać.
:-) :-) :-) :-)

Przeniosłem Twoje posty tu, bo tam niepotrzebnie wprowadzasz zamęt i mieszasz nowicjuszowi w głowie tak jak Ci to już sugerował Oktavarius.
Adalbert
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
Ostatnio zmieniony przez Adalbert Nie 12 Lis, 2017 22:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Nie 12 Lis, 2017 22:41   

bezio67 napisał/a:
Deratyzator może z taką gorliwością byś udzielał się formie pomocowej przedstawiając swoje doświadczenia z okresu Twego trzeźwienia :-)
deratyzator napisał/a:
,, Jedynym warunkiem przynależności do AA jest pragnienie zaprzestania picia"

A co jest jedynym warunkiem? Jest " pragnienie (Chęć) zaprzestania picia. I tego dotyczy zapytanie. Nowicjusz deklaruje chęć zaprzestania picia. Proste jak drut. Kropka.


Mam bardzo niewielkie doświadczenie w trzeźwieniu. Tylko dwa dni. Na pierwszy miting przyszedłem wczorajszy. Dwa dni później dmuchałem w alkomat. Pan policjant powiedział 0,0 jesteś trzeźwy :-) :-) :-) Później jakiś czas zdrowiałem, aż wyzdrowiałem z choroby alkoholowej :-) :-) :-)
A co do tradycji III ,,To Ty sam decydujesz, czy należysz do AA. Ty sam możesz zgłosić się do nas i nikt nie ma prawa cię odrzucić" 12x12 str139
,,Ty sam decydujesz". ,, Któż odważy się być, sędzią, ławnikiem i katem cierpiących współbraci?" 12x12 str 141 Bezio odważysz się??? :-| :-|
,, pozostawialiśmy każdemu, kto się do nas zwróci, zarówno uznanie się za alkoholika jak i decyzję, czy powinien się do nas przyłączyć" 12x12 str 141
Proste?? Nie da się zmienić tego czego nie da się zmienić :-) :-) :-) Pogody Ducha

deratyzator, nie pomagasz, a piszesz w części pomocowej :!: - Ingerencja Adalbert
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
Ostatnio zmieniony przez Adalbert Nie 12 Lis, 2017 22:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Pią 17 Lis, 2017 21:45   

Adalbert w prostocie. Piszesz, że jesteś we Wspólnocie, a nie znasz tradycji AA.
Napisałeś ,,wprowadzasz zamęt i mieszasz nowicjuszowi w głowie tak jak Ci to już sugerował Oktavarius"
Czy pisanie prawdy, czy fałszowanie tradycji III AA jest wprowadzaniem zamętu??
Pozwól mi, że to ja będę słuchał ewentualnie stosował się do sugestii tych osób, które ja wybiorę, nie Ty będziesz mi je wybierał. :-o :-| :-(
OktavariusII łamie nasze tradycje i nie każ mi bym się do jego sugestii stosował.
Gdzie jest w naszej literaturze napisane, że alkoholik może przyjąć do AA innego alkoholika? Kto mu dał takie prawo? Wspólnota?? On przyjmuje :shock: Kim On jest? Bogiem? Lepszym alkoholikiem? :-) :-) :546: Wstyd.
Adalbert jako osoba uważająca się za członka AA wypadałoby, byś znał tradycje Wspólnoty AA. (Moderator kroków i Tradycji). Jeśli ich nie znasz, to przynajmniej nie krytykuj i nie oceniaj kogoś, kto zna nasze tradycje, stosuje je i informuje o ich łamaniu. Wprowadzasz w błąd tych, którzy chcą być w AA i tych którzy są już we Wspólnocie. ,,Nie możesz dać tego, czego nie posiadasz" Wielka Księga AA
Tradycja III mówi wyraźnie ,,Jedynym warunkiem przynależności do AA jest pragnienie zaprzestania picia" Nie ma żadnych innych warunków. żadne zgłaszanie, legitymacje, przepytywanki. Tylko ja alkoholik o tym decyduję nikt inny. Przed nikim nie muszę się tłumaczyć, czy chcę być w AA czy nie. W PROSTOCIE. Nie da się zmienić tego czego nie da się zmienić. Nikt nie ma prawa mnie przyjmował ani wyrzucał z AA. Nie zafałszujesz prawdy bo ona zawsze wyjdzie na wierzch :-) :-) :-) :-)
Jeżeli czegoś nie wiesz, nie rozumiesz tradycji spytaj swojego sponsora. Rzecznika Grupy, Intergrupy itd. Nie pytaj tylko Oktavariusa ani g64 bo Oni nie mają o tym pojęcia.
Ooo spytaj może Romcia On Ci spokojnie tę tradycję wytłumaczy. :-) :-) :-)
Adalbert nie obrażam Ciebie i nie życzę sobie byś Ty obrażał mnie. Jeżeli masz inne zdanie :-| :-| :-| to przedstaw je merytorycznie. Pogody Ducha :-) :-) :-) :-)
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
Ostatnio zmieniony przez deratyzator Pią 17 Lis, 2017 22:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Adalbert 
przyjaciel forum



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 2677
Wysłany: Sob 18 Lis, 2017 00:13   

deratyzator, jestem odpowiedzialny za moderowanie forum, a forum to nie AA, forum to nie mityng!!
Powtórzę jeszcze raz - nie pomagasz swoimi wynurzeniami odnoszącymi się do tradycji w wątku osoby początkującej, która szuka pomocy. Wchodzisz w niepotrzebną polemikę z innymi userami tam gdzie trzeba pokierować nowicjusza, by szukał pomocy.
Jak zostaniesz moderatorem to będziesz kierował dyskusją zgodnie ze swoim sumieniem, póki co ja to robię mając na uwadze dobro innych użytkowników i w zgodzie ze swoim sumieniem, oraz z tradycjami tego forum, które zdołałem poznać przez blisko sześcioletnią na nim obecność.
Tyle w temacie.
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Sob 18 Lis, 2017 13:10   

Adalbert. Zdążyłem zauważyć, że forum to nie AA i nie miting!!!! Nie musisz tak krzyczeć :-) :-) :-) :-) W AA nic nie musisz. Tu musisz się zalogować, podać jakieś swoje dane.
Oczywiście Ty wiesz jaka polemika jest potrzebna i jaka pomoc jest potrzebna nowoprzybyłemu na forum i w realu bo Ty Bóg, a przynajmniej specjalista od leczenia uzależnień. Ty wiesz lepiej. Przeczytaj sobie może post poniżej Wredola. w wątku z którego byłeś łaskawie mnie wyrzucić :-) :-) :-) To, że jesteś tu moderatorem, nie upoważnia Cię chyba do siania niezgody, złośliwości, oceny co jest dobre dla nowoprzybyłego, a co nie, oceny innych użytkowników. Wydaje mi się(oczywiście pewnoęci nie mam), że pełnisz tu inną rolę.
,,Jak zostaniesz moderatorem to będziesz kierował dyskusją zgodnie ze swoim sumieniem, póki co ja to robię mając na uwadze dobro innych użytkowników i w zgodzie ze swoim sumieniem, oraz z tradycjami tego forum, które zdołałem poznać przez blisko sześcioletnią na nim obecność."
W miłości odpowiem Ci. Widzisz zastanawiam się coraz bardziej nad propozycją zostania tutaj moderatorem. Dam Ci znać jak nim zostanę. Ale wtedy, też nie będziesz mi dyktował jak mam moderować. :shock: :shock: :shock:
Na tym portalu ,,Romcia" byłem już kilkanaście lat temu. Wyglądało ono wtedy trochę inaczej i bardziej aktywny był czat. Były też tradycja spotykaniu się w realu co jakiś czas. Nie mam pojęcia jak jest teraz. Jak widzisz nie zrobisz na mnie wrażenia swoim 6 letnią obecnością.
Prosiłem Cię o wypowiedź merytoryczną. Zadam Ci jeszcze raz pytanie w pokorze i z miłością. Odpowiedz w zgodzie ze swoim sumieniem na które się powołujesz.
Czy zgodne z tradycjami jest przyjmowanie nowoprzybyłego do Wspólnoty AA ?.
W prostocie. O tym jest dyskusja. Tylko proszę nie pisz mi, że są grupy które biorą wpisowe, w których są opłaty za uczestnictwo w mitingu, czy które zadają różne dziwne pytania i od odpowiedzi na nie, zależy uczestnictwo w AA. Wiem są i były takie grupy, które nie przestrzgały(ją) tradycji Wspólnoty AA.
Napisz w zgodzie ze swoim sumieniem - Deratyzator kłamie do Wspónoty AA można być przyjęty dopiero po odpowiedzi na zadane jakieś pytanie ( wszystko jedno jakie)
Tradycja III jest jedna i nie da się jej zmienić
Adalbert potrafisz odpowiedzieć? W zgodzie ze swoim sumieniem? :-) :-) :-) :-)
Proszę Cię w pokorze i z miłością. Przestań się czepiać mnie i moich wpisów. Nikogo nie obrażam nie szkaluję. Do innych postów odnoszę się merytorycznie i proszę byś też tak odnosił się do moich. Pogody Ducha :-) :-) :-) :-) :-)
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
Iwona197 
przyjaciel forum


Dołączyła: 17 Lis 2017
Posty: 101
Wysłany: Sob 18 Lis, 2017 13:43   

O matko deratyzator do czego odnoszą się twoje wypowiedzi? Co chcesz nimi odowodnic? Wyklocasz sie sama nie wiem o co a pokory w tym za grosz. I skoncz juz z tą miłością bo sie odechciewa miłować blizniego.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12