FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL Strona Główna FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL
warto rozmawiać...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Al - Anon. Niesienie Posłannictwa
Autor Wiadomość
romcio 
Administrator


Pomógł: 7 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 656
Wysłany: Pon 20 Lis, 2017 18:05   Al - Anon. Niesienie Posłannictwa

Poniższe pytania mogą być pomocne przy przeprowadzaniu indywidualnej „inwentury”- rachunku sumienia.



1. Czy jestem wystarczająco wdzięczna za pomoc, którą otrzymałam ?
2. Czy jestem naprawdę przekonana, że nie będę się rozwijać, zanim nie zacznę pomagać innym ?
3. Czy wybrałam sponsora, który pomaga mi pracować według programu, umożliwiając szybsze odniesienie sukcesu ?
4. Czy kontaktuje się każdego dnia z Siłą Wyższą, prosząc o poznanie jej woli wobec mnie tego dnia oraz o pomoc w jej wypełnieniu ?
5. Czy chętnie dzielę się z nowymi członkami tym, co pomogło mnie samej ?
6. Czy w moim codziennym życiu rzeczywiście stosuję Hasła, Stopnie i Tradycje, aby zmieniać moje nawyki w myśleniu i działaniu ?
7. Czy pracując nad sobą zdaję sobie sprawę, jak bardzo pomogłoby mi sponsorowanie kogoś (doskonałość nie jest konieczna !)
8. Czy zdaję sobie sprawę, jak ważne jest bycie żywym przykładem oddziaływania Al-Anon na zewnątrz, po to, by przyciągać zranionych ludzi, którzy mogliby w nim znaleźć to, co ja znalazłam ? 9. Czy gdy proszą mnie o reprezentowanie grupy na szczeblu ponad grupowym, chętnie studiuję „Podręcznik Służb” ? Czy uczę się wykonywać pracę, o którą mnie proszono ? Czy poświęcam siebie, swój czas, umysł i entuzjazm, by postępować najlepiej jak umiem, będąc przekonaną, że cokolwiek jestem w stanie zrobić, zostanie zaakceptowane ?
10. Czy zdaję sobie sprawę, że wspólnota Al-Anon daje mi prawo, by postępować najlepiej jak umiem, jednak nie daje mi prawa do robienia czegoś za kogoś, lub pomagania komuś, gdy o to nie prosi ?
11. Czy rozumiem zasadę rotacji w Al-Anon i to, że dla dobra wspólnoty muszę oddać swoją pracę lub zgodzić się na inną, gdy mój czas się kończy ?
12. Czy nadal chętnie pracuję nad moim ozdrowieniem wykorzystując trzy ważne sposoby: a) udział w moim mitingu;
b) studiowanie literatury;
c) rozwijanie się poprzez obecność i uczestnictwo w warsztatach, podsumowaniach, koncepcjach, w konferencjach służb i seminariach.
_________________
Najlepszym i najskuteczniejszym udziałem w poprawianiu świata jest odnalezienie spokoju w sobie samym.
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Pon 28 Maj, 2018 06:49   

Tak się zastanawiam czy współuzależnienie jest chorobą? Gdzieś chyba czytałem, że tak ale nie chcę wprowadzać użytkowników w błąd. Ciekawi mnie czy tę ,,chorobę" można wyleczyć?
Jeżeli tak to jaki jest średni okres leczenia. Może ktoś wie?
:shock: :-D :-D :-D :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10