FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL Strona Główna FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL
warto rozmawiać...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja Tradycja 1
Autor Wiadomość
Adalbert 
przyjaciel forum



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 2677
Wysłany: Sob 18 Lis, 2017 13:52   

deratyzator, nie będę tego komentować.
 
 
Iwona197 
przyjaciel forum


Dołączyła: 17 Lis 2017
Posty: 101
Wysłany: Sob 18 Lis, 2017 14:02   

A to wszystko w dyskusji o Tradycji I. Mamy wspolpracowac a nie się klocic zeby moje było na wierzchu. Ja tez zawyczaj mam swoje zdanie, ale trzeba wiedzieć, ze w pewnych grupach i dzialaniach pracujemy na wieksze dobro i wtedy chowamy swoje osobiste ambicje. Tak powinno byc w zwiazku, tak powinno byc w firmie, rodzinie, malzenstwie. Grupie Aa. W polityce jest dokladnie odwrotnie, dlatego rozwiodlam sie z mezem politykiem:)
 
 
 
nihil
[Usunięty]

Wysłany: Sob 18 Lis, 2017 14:06   

deratyzator, czy faktycznie miałeś propozycję aby być tu modem? Chciałem jeszcze powiedzieć, że za grosz nie wiem jaki masz cel tego ciągłego mącenia i głoszenia prawd zrozumiałych tylko dla ciebie.
 
 
Oktavarius II 
przyjaciel forum


Pomógł: 41 razy
Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 1230
Wysłany: Nie 19 Lis, 2017 12:16   

Cytat:
OktavausII łamie tradycje

może łamie, może rozumie inaczej, może tak Oktavariusa nauczyła rzeczywistość grup na ktœre od 14 lat i 11 miesiecy i dwóch tygodni uczęszcza.
takiś mądry Szczurołapie ? ,,tylko ty decydujesz o swojej do AA przynależności, nikt nie ma prawa cie wyrzucić ani przyjmować"
a skąd nowijusz co wczoraj pić przestał ma to wiedzieć ?
skąd ma wiedzieć że może sobie przyjść usiąść i słuchac z rozdziawioną gębą ?
jak on sie boi własnego cienia
pamiętasz swój pierwszy raz w AA, Deratyzatorze. spytali sie Ciebie o coś czy tak po prostu wlazłeś i zostałeś ?

kiedyś przez dwa lata co środe prowadziłem mityngi w osrodku terapii,
wiekszość uczestnków to byli ludzie z terapii tego ośrodka. przyjąłem do AA coś koło stu osób.
i wyobraź sobie spotykam człowieka od pięciu lat trzeźwego , który mówi :
J... zawsze będe ci wdzięczny za przyjęcie do wspólnoty
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Wto 21 Lis, 2017 20:33   

Adalbert napisał/a:
deratyzator, nie będę tego komentować.

Nie prosiłem o komentarz ale dziękuję, że nie komentujesz :-) :-) :-)
Prosiłem tylko o odpowiedź na jedno proste pytanie. :-) Nie otrzymałem jej. Nie masz żadnego obowiązku jej udzielać :-) :-) :-) Pogody Ducha :-) :-) :-)
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Wto 21 Lis, 2017 20:48   

Iwona197 napisał/a:
A to wszystko w dyskusji o Tradycji I. Mamy wspolpracowac a nie się klocic zeby moje było na wierzchu. Ja tez zawyczaj mam swoje zdanie, ale trzeba wiedzieć, ze w pewnych grupach i dzialaniach pracujemy na wieksze dobro i wtedy chowamy swoje osobiste ambicje. Tak powinno byc w zwiazku, tak powinno byc w firmie, rodzinie, malzenstwie. Grupie Aa. W polityce jest dokladnie odwrotnie, dlatego rozwiodlam sie z mezem politykiem:)


Tak jak piszesz Iwona. Wszystkie tradycje to pokora.
Przestrzegamy I tradycji. Mówi ona o jedności we Wspólnocie. Jedność jest we Wspólnocie wtedy, gdy przestrzegane są wszystkie tradycje.
O pierwszeństwie ZASAD, przed osobistymi ambicjami mówi tradycja XII. Tradycje później ambicje.

Nie mam pojęcia o tradycjach w firmie, małżeństwie, rodzinie. XII Tradycji Wspólnoty AA dotyczy tylko grup tworzących Wspólnotę AA. Tradycje to podstawa działania grup AA. Na mitingach jest czasami czytana taka formułka. ,, a oto 12 Tradycji Wspólnoty Anonimowych Alkoholików, które stanowią fundament prawidłowego funkcjonowania każdej grupy AA"
Pogody Ducha
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Wto 21 Lis, 2017 21:01   

nihil napisał/a:
deratyzator, czy faktycznie miałeś propozycję aby być tu modem? Chciałem jeszcze powiedzieć, że za grosz nie wiem jaki masz cel tego ciągłego mącenia i głoszenia prawd zrozumiałych tylko dla ciebie.


Nihil czy możesz uwierzyć, że są ludzie, którzy piszą prawdę?
O jakie ,,ciągłe mącenie i głoszenie prawd" chodzi Ci??? :-) :-) . Napisz w prostocie. Potrafisz?
Bo pisać ,,jesteś głupi bo tak" każdy potrafi. :-) :-) :-)

Pogody Ducha :-) :-) :-)
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
nihil
[Usunięty]

Wysłany: Wto 21 Lis, 2017 21:10   

Zacytuję słowa, które już tu padły i idealnie pasują do sytuacji:
Adalbert napisał/a:
deratyzator, nie będę tego komentować.
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Wto 21 Lis, 2017 21:49   

Oktavarius II napisał/a:
Cytat:
OktavausII łamie tradycje

może łamie, może rozumie inaczej, może tak Oktavariusa nauczyła rzeczywistość grup na ktœre od 14 lat i 11 miesiecy i dwóch tygodni uczęszcza.
takiś mądry Szczurołapie ? ,,tylko ty decydujesz o swojej do AA przynależności, nikt nie ma prawa cie wyrzucić ani przyjmować"
a skąd nowijusz co wczoraj pić przestał ma to wiedzieć ?
skąd ma wiedzieć że może sobie przyjść usiąść i słuchac z rozdziawioną gębą ?
jak on sie boi własnego cienia
pamiętasz swój pierwszy raz w AA, Deratyzatorze. spytali sie Ciebie o coś czy tak po prostu wlazłeś i zostałeś ?

kiedyś przez dwa lata co środe prowadziłem mityngi w osrodku terapii,
wiekszość uczestnków to byli ludzie z terapii tego ośrodka. przyjąłem do AA coś koło stu osób.
i wyobraź sobie spotykam człowieka od pięciu lat trzeźwego , który mówi :
J... zawsze będe ci wdzięczny za przyjęcie do wspólnoty


Tradycji ani kroków się nie interpretuje. Są jedne. Nie ma Kroków czy Tradycji AA wg Bolka, Felka, Osiatyńskiego, Woronowicza, Deratyzatora są Kroki i Tradycje tylko wg Billa W.
Kroki są w AA od ponad 80 lat i nie zmieniają się a Tradycje od ponad 50 są takie same. Oktavarius czy będziesz we Wspólnocie 15 czy 30 lat nie zmienisz ani rzeczywistości ani Tradycji AA
,, Skąd nowicjusz ma wiedzieć.... ??" Pytasz. Od drugiego alkoholika, który już był na mitingu i spyta w pokorze ,,jak mogę Ci pomóc przyjacielu", ,,co mogę dla Ciebie zrobić" Odpowie mu wtedy na nurtujące go pytania w miłości i pokorze. Nie będzie go o nic wypytywał jak napisałeś bo On ,,boi się własnego cienia"
Pamiętam mój pierwszy raz ;-) ;-) :-) :-) Na miting przyprowadził mnie administrator tego forum. Było to kilkanaście lat temu :-) :-) Spytali mnie czy chcę kawę czy herbatę. Tyle. :-) :-)
Tego jednego ze 100 których przyjąłeś ja bym przeprosił, za złamanie tradycji. Co zrobisz Ty, to Twoje.
Grupy AA błądzą i mają prawo błądzić, ale też jest ich obowiązkiem, przyznać się do błędu jeżeli taki popełnią, nie trwać w nim.
Pogody Ducha :-) :-) :-) :-)
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
Oktavarius II 
przyjaciel forum


Pomógł: 41 razy
Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 1230
Wysłany: Wto 21 Lis, 2017 22:43   

deratyzator napisał/a:
Kroki są w AA od ponad 80 lat i nie zmieniają się a Tradycje od ponad 50 są takie same

a Bill gdyby żył to by na FB pisał.
cóż to jest lat 50 ?
tzw Forma extraordinaria czyli msza trydencka dopiero w 1962 roku po kilkuset latach została zmieniona na ryt rzymski przy wściekłym ujadaniu krwawych diakonów
:)
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Czw 23 Lis, 2017 17:47   

Co to znaczy być we Wspólnocie AA?? Czy teki alkoholik ma we Wspólnocie jakieś prawa? Obowiązki? :shock: ;-) :-> Obowiązków nie ma żadnych. Jednak jeżeli obierze sobie jakąś grupę macierzystą to... obowiązki. Jakie?? Jak zdecyduje się na służby, to już ma obowiązki. Witający musi przyjść wcześniej 20- 30 min przed mitingiem. Pojawiło się słowo musi. Hmm ,, szklankowy" też musi zadbać o zaopatrzenie, zrobić napoje, umyć i schować naczynia itp. Musi?? Musi. Do służby nikt nikogo w AA nie zmusza natomiast gdy ja podejmuję się służby, to się do czegoś zobowiązuję :-) :-)
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
nihil
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Lis, 2017 20:48   

deratyzator napisał/a:
Co to znaczy być we Wspólnocie AA?? Czy teki alkoholik ma we Wspólnocie jakieś prawa? Obowiązki? :shock: ;-) :-> Obowiązków nie ma żadnych. Jednak jeżeli obierze sobie jakąś grupę macierzystą to... obowiązki. Jakie?? Jak zdecyduje się na służby, to już ma obowiązki. Witający musi przyjść wcześniej 20- 30 min przed mitingiem. Pojawiło się słowo musi. Hmm ,, szklankowy" też musi zadbać o zaopatrzenie, zrobić napoje, umyć i schować naczynia itp. Musi?? Musi. Do służby nikt nikogo w AA nie zmusza natomiast gdy ja podejmuję się służby, to się do czegoś zobowiązuję :-) :-)

Ciekawa interpretacja.
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Pią 24 Lis, 2017 10:45   

Nihil to nie jest interpretacja. To są Tradycje Wspólnoty AA.
Ale czy mogę przychodzić na mitingi przez 30 lat i nic nie musieć??? :shock: :shock: Nikt, nic nie może mi kazać :-) :-) :-) No to super. A jak przychodzę pierwszy raz to też nic nie muszę?? No nie. A słyszałem, że muszę odpowiadać na jakieś pytania. :-( :-( Nie musisz to kłamstwo, to łamanie tradycji. Podobno czasami pytają ,, czy są wsród nas alkoholicy/" co wtedy? Nic dalej sobie możesz siedzieć i czytać gazetę. Nikt Ci nie może tego zabronić. A modlitwę o Pogodę Ducha też nie muszę odmawiać? Nie musisz. :-) :-) :-)
Są pewne rzeczy które wypada robić, oczywiście nie ma obowiązku. Przedstawić się z imienia lub ksywy, by koledzy wiedzieli jak się do Ciebie zwracać. Do kapelusza wrzucić pieniążka. Grupa za pieniążki z kapelusza niesie posłanie alkoholikowi który jeszcze cierpi, opłaca salę, kupuje kawę itp. To już wypada, ale oczywiście nic nie muszę na MITINGU Wspólnoty AA. :-) :-) :-) :-) Niestety czasami pod szyldem AA spotykają się jakieś dziwne ugrupowania nie mające z AA niewiele albo nic wspólnego. :shock: :shock: :shock: Pogody Ducha :-) :-) :-)
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Pią 24 Lis, 2017 12:34   

No dobra jak nie mam żadnych obowiązków, to czy mam jakieś prawa?. Tak :-) :-) :-) Masz prawo uczestniczyć we wszystkich mitingach Wspólnoty na całym świecie. Masz prawo zabierać głoś na każdym mitingu i dzielić się swoim doświadczeniem dotyczącym zdrowienia z choroby alkoholowej. Masz prawo wypić kawę, jeżeli taką na mitingu podają. Jesteś pełnoprawnym członkiem Wspólnoty AA i masz takie same prawa jak alkoholik, który jest w AA 30 lat. W AA nie ma żadnych autorytetów wszyscy są równin. Masz też prawo do pełnienia służb, ale na to musi się już zgodzić sumienie Twojej grupy. :-) :-) :-)
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Nie 26 Lis, 2017 10:06   

Bardzo proszę Moderatora o założenie tematu Miting czy Grupa AA lub coś podobnego i przeniesienie moich postów. Oczywiście jeżeli jest taka możliwość :shock: :-) :-) Wspaniałej niedzieli
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Czw 03 Sty, 2019 15:19   

Tradycja I. ,,Wyzdrowienie każdego z nas zależy od jedności AA" Jeżeli nie będziemy dbali o jedność Wspólnoty to stracimy szansę na wyzdrowienie. Jak rozwalić jedność? Podzielić grupy, mitingi na ,,Staropolskie" ,,Programowe" ,,Nowoczesne",,Problemowe" ,,Pendolino" takie jakiś dziwne nazwy słyszę od mącicieli. Wprowadzanie jakichś dodatków do AA, których nigdy nie było. By zachować Wspólnotę w jedności powstały Tradycje. Mitingi Wspólnoty są jedne. Mitingi powstały by alkoholicy dzielili się na nich swym doświadczeniem w zdrowieniu z choroby alkoholowej. Co zrobili że nie piją, zdrowieją lub co zrobili że wyzdrowieli z alkoholizmu. Inne jakieś spotkania z cyklu ,,bajki z mchu i paproci" - popsuł mi się traktor, buraki nie wzeszły, ukradli mi kalesony- to nie są mitingi Wspólnoty. A, że te dwie literki każda grupa sobie może przykleić nie poradzisz :029: Wspólnota Światowa to jedność i wielu alkoholików stara się dbać o tą jedność. Niestety są tacy co starają się ją rozbić. Tworzą tzw ,,Polskie AA" chcą zmieniać nawet Wielką Księgę, twierdzą że Bil zrobił w niej wiele błędów i oni je poprawiają :evil: :evil: :-D :-D Dzielą grupy, mitingi, alkoholików na lepszych i gorszych, wymyślając im jakieś nazwy. Niestety sięga to już krajowych struktur AA. Ostatnio jakieś promowanie książki z zaściankowymi piciorysami. Czy to służy jedności? :evil: Program Wspólnoty jest jeden. :lol: Działa od ponad 80 lat. Dzięki niemu wyzdrowiało już setki tysięcy alkoholików. Cały Program Wspólnoty AA zamieszczony jest w Wielkiej Księdze nigdzie indziej. Pozostała literatura (oczywiście ta zatwierdzona przez GSO) jest dla wielu alkoholików ogromną pomocą, piękne eseje. :-D :-D Pomocne w zdrowieniu, rozwoju duchowości, poznawaniu historii AA. ;-) :-D :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 10