FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL Strona Główna FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL
warto rozmawiać...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja nad krokiem 3
Autor Wiadomość
romcio 
Administrator


Pomógł: 7 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 656
Wysłany: Wto 05 Wrz, 2017 22:44   Dyskusja nad krokiem 3

Postanowiliśmy powierzyć naszą wolę i nasze życie opiece Boga, jakkolwiek Go pojmujemy
_________________
Najlepszym i najskuteczniejszym udziałem w poprawianiu świata jest odnalezienie spokoju w sobie samym.
 
 
jaskolka
Gość
Wysłany: Czw 21 Wrz, 2017 16:19   

Nie moge wejsc na forum, nie loguje mnie,













nie moge wejsc na forum, nie loguje mnie :/








-/
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Pią 27 Paź, 2017 19:34   

W kroku I dowiedziałem się, że kiedyś jak piłem nie kierowałem swoim życiem. W kroku III postanowiłem oddać swoje obecne życie i wolę Bogu. Dzisiaj Bóg kieruje moim życiem, choć czasami staram się zabrać mu kierownicę, nie wychodzę wtedy na tym dobrze :-) ;-) :-)
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
dromax 
przyjaciel forum
http://bez-dymka.cba.pl



Pomógł: 5 razy
Wiek: 73
Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 211
Skąd: LEGNICA
Wysłany: Śro 15 Lis, 2017 10:54   

:-( I tutaj gdy zastąpimy BOGA grupą AA (jak niektórzy Aowcy mówią jako niby ateiści), to wyjdzie ten krok tak:

Postanowiliśmy powierzyć naszą wolę i nasze życie opiece grupy AA, jakkolwiek tę grupę AA pojmujemy...


:-D
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Śro 15 Lis, 2017 14:03   

Dromax, jak wiesz w AA są dziwne rzeczy, zupełnie nie związane z AA Często nie jesteśmy w stanie zmienić różnych fałszywych przekonań, nie uwierzą nam. Natomiast moim obowiązkiem jest informować grupę o tym, bo jestem strażnikiem tradycji. W Pokorze i Miłości. Różnego rodzaju wielbłądki, świeczki, przyjmowania do wspólnoty, powiedzonka ,,daj czas czasowi", rocznice za pieniądze z ,,kapelusza" itp. Jestem w stanie zrozumieć członków AA którzy nie postawili kroków i nie mają sponsora. Nie muszą. Natomiast jeżeli ktoś mówi, że postawił kroki i opowiada takie baje to ręce opadają. :-) :-) :-) :-) PD Są tacy dla, których sponsor jest autorytetem w AA, a Bóg to dla nich nie potrzebny dodatek. :-) :-) :-| Dla nich cegła może być siłą wyższą czy ktoś im zabroni??? ;-) ;-) ;-) :-) :-) :-)
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
nihil
[Usunięty]

Wysłany: Śro 15 Lis, 2017 15:51   

Nowy groźny ruch w Polsce: Niby Ateiści !
 
 
Gość

Wysłany: Śro 15 Lis, 2017 15:54   

Chyba se nick zmienię :-) .
 
 
nihil
[Usunięty]

Wysłany: Śro 15 Lis, 2017 19:49   

Prorocy! Nie spać ! Objawiać prawdę!
 
 
dromax 
przyjaciel forum
http://bez-dymka.cba.pl



Pomógł: 5 razy
Wiek: 73
Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 211
Skąd: LEGNICA
Wysłany: Czw 16 Lis, 2017 12:26   

nihil napisał/a:
Nowy groźny ruch w Polsce: Niby Ateiści !

:shock: Takie słyszałem gadki: Mam na imię Antek i jestem alkoholikiem. Ponieważ jestem ateistą więc moją Siłą Większą jest grupa AA......
Ale to był niby ateista bo brał udział w mszach organizowanych przez ruch AA i tam na mszy zawsze płakał. Po jakimś czasie przestał być ateistą.
:shock: Prawdziwi ateiści nie istnieją!
 
 
 
Gość

Wysłany: Czw 16 Lis, 2017 13:01   

Panie, dzisiaj to już prawdziwych ateistów nie ma. Przed wojną panie, to byli ateiści, nie to co teraz panie ...
 
 
Gość

Wysłany: Czw 16 Lis, 2017 13:05   

A ja słyszałem takie: „Mam na imię Zdzichu i moją siłą wyższą jest Bóg.”Bóg którego nikt nigdy nie widział, nikt z nim nie rozmawiał i na istnienie którego nie ma żadnych dowodów. Jest jedynie wiara niektórych w jego istnienie. Grupę AA to chociaż ktoś widział ...
 
 
plug in
Gość
Wysłany: Czw 16 Lis, 2017 15:04   

[quote="dromax"] brał udział w mszach organizowanych przez ruch AA[/quote]
poważnie ? AA organizuje msze ?
 
 
Gość

Wysłany: Czw 16 Lis, 2017 15:07   

Dromax biskupem AA?
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Czw 16 Lis, 2017 20:38   

Trzeci krok ,, My alkoholicy, długo zastanawialiśmy się zanim postawiliśmy Trzeci Krok. Musieliśmy wpierw upewnić się, czy jesteśmy gotowi całkowicie oddać się Bogu" WK str 54
Grupa to nie Bóg. W AA jedynym autorytetem jest Bóg, nie ma żadnych innych autorytetów.
Przepiękna modlitwa kroku III. ,,Boże ofiaruję siebie Tobie.............Dopomóż mi abym zawsze spełniał Twą wolę"
Program Wspólnoty jest jeden. Nie da się zmienić czegoś czego nie da się zmienić :-) :-) :-) Pogody Ducha :-D :-D :-) ;-)
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Czw 16 Lis, 2017 20:52   

Oczywiście modlę się do Boga takiego, jak go pojmuję, ja Deratyzator. Choć dla mnie, jest On niepojęty i nie potrafię Go nazwać. Nie jest mi to do niczego potrzebne. Wierzę, że Bóg może wszystko. Dzisiaj staram się tylko poznać jego wolę, prosząc by dał mi siłę do jej spełnienia. :-) :-) :-) :-)
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
lubietankowac91 
przyjaciel forum



Dołączył: 28 Sty 2017
Posty: 105
Wysłany: Pią 22 Gru, 2017 23:11   

Jak ominąć ten krok nie oszukując siebie i wszystkich 12 kroków. Od momentu przyjęcia aktu bierzmowania (15 lat) jestem agnostykiem i nie szukam wsparcia u Boga, gdyż wiara w Niego nie daje mi poczucia bezpieczeństwa.
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Wto 26 Gru, 2017 12:44   

Lubietankowac tego kroku nie można ominąć. Cały program to całość. Natomiast krok mówi o Bogu takim jakim Ty Go pojmujesz nie ja. Bogiem może być, hm gwiazda polarna, jakaś energia, coś w niebie, jakaś magma. Powierzasz swoje życie, zdrowie, swoją wolę temu czemuś, komuś. Chodzi o pozbycie się tego swojego JA. Mówią oddaj kierownice, nie kierujesz swoim życiem. Masz spokój, nie musisz się szarpać bo Twoim życiem kieruje- ktoś, coś.
Taka anegdotka :-) :-) :-) Sponsor prosi podopiecznego by uwierzył w to coś, kogoś komu może powierzyć swoim życiem. Podopieczny nie daje rady. Sponsor obiecuje wreszcie, że jeśli podopieczny powierzy swoje życie krzesłu to wszystko się w jego życiu zmieni. Podopieczny mówi OK powierzam. Za chwilę mówi, nie się nie zmieniło :shock: :shock: :shock: Sponsor na jak nic?? Nie zauważyłeś, że już twoim życiem nie rządzi głupek :lol: :lol: :-D :-D Krzesłu bym życia nie powierzył :-D :-D
Pogody Ducha. Spokojnych świąt
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
lubietankowac91 
przyjaciel forum



Dołączył: 28 Sty 2017
Posty: 105
Wysłany: Śro 27 Gru, 2017 18:55   

Nie wiem czy pracoholizm to dobry Bóg. Ale spróbuję.
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Śro 27 Gru, 2017 19:38   

Pracoholizm to zdecydowanie zły pomysł. Dobrzej jest spróbować z kimś, kto wie co i jak. Ja przeczytałem wcześniej Wielka Książkę ze 3 razy, nie wiele zrozumiałem. Ciekawe czytadło. Bielmo mi spadło z oczu jak zacząłem czytać ze sponsorem. :-) :-) :-) To znaczy z gościem, który przeprowadził mnie przez program. Samemu raczej się nie da, strata czasu. Uwierzenie, że samemu się nie da zajęło mi pare dobrych lat. Bo ja, nie dam rady. Nie dałem :-/ :-/ :-/ :-/ No i z kimś prościej i łatwiej. Po co się męczyć??? :-) :-) :-)
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Pią 05 Sty, 2018 15:01   

Właśnie dlatego, że to Ty wybierasz sobie Boga takiego jak chcesz, nie jest to sekta, ani religia. Nikt Ci w AA Boga nie może narzucić. O tym decydujesz Ty. Tu chodzi o wiarę, nie w jakąś religię, wystarczy tylko uwierzyć w to, że można wyzdrowieć z śmiertelnej choroby. Wszystkie rzeczy, osoby, wszystko na tym świecie i poza nim zostało nazwane. To ,,coś" co nam pomoże w AA nazwano ,,Bogiem", Siłą Wyższą, nie diabłem :-) :-) :-)

Pogody Ducha Beata :-D :-) :-) :-)
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 9