FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL Strona Główna FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL
warto rozmawiać...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
sponsor
Autor Wiadomość
1andy1 
przyjaciel forum


Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 211
Skąd: Wawa
Wysłany: Nie 28 Sty, 2018 22:49   sponsor

jak to sie robi?w aa
 
 
 
romcio 
Administrator


Pomógł: 7 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 656
Wysłany: Nie 28 Sty, 2018 23:55   

Co Andy?
_________________
Najlepszym i najskuteczniejszym udziałem w poprawianiu świata jest odnalezienie spokoju w sobie samym.
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Pon 29 Sty, 2018 08:14   

Sponsor. Sponsor (podobno niefortunna nazwa, niektórzy mówią przewodnik, opiekun duchowy) w AA to alkoholik który otrzymał program Wspólnoty AA od drugiego alkoholika i może go przekazać podopiecznemu. Sponsor to taki sam alkoholik jak Ty (oczywiście jeżeli przyznałeś, że jesteś alkoholikiem) Sponsor to przekaźnik. Przekazuje program tak jak go otrzymał od swojego sponsora, dzieli się też swoim doświadczeniem dotyczącym programu. :-D :-D :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Pon 29 Sty, 2018 08:35   

W pierwszych latach Wspólnoty był jeszcze sponsor początkowy. Do dzisiaj to instytucja funkcjonuje na wielu grupach. Był to alkoholik, który nie pił kilka dni, tygodni dłużej o przyjaciela, który przyszedł pierwszy raz do AA. Opowiadał mu co robi, że nie pije już tydzień czy miesiąc, dzwoni do niego, wymienia się doświadczeniem, zabiera go na mitingi. Nic tak nie utrzymuje trzeźwości jak rozmowa z drugim alkoholikiem. :-) :-) Nie zna on jeszcze programu ale ma doświadczenie w niepiciu. :-) :-D ;-) ;-)
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Pon 29 Sty, 2018 08:55   

Jak znaleźć sponsora.
1. Trzeba pochodzić na mitingi i posłuchać wypowiedzi alkoholików. Niektóre wypowiedzi bedą trafiały bardziej do Ciebie inne mniej.
2. Podejdź do gościa, którego wybierzesz i spytaj czy może zostać Twoim sponsorem?
3. Spytaj jak będzie wyglądało przekazywanie programu przez niego. Czego On od Ciebie oczekuje.
4. Spytaj oczywiście czy otrzymał Program Wspólnoty.
5. Dowiedz się jak długo taki program będzie CI przekazywał. Jeżeli dłużej niż 12mcy- zrezygnuj.
Program Wspólnoty AA jest programem miłości i powinien być przekazywany z miłością. :-) :-)
Zawsze możesz podziękować sponsorowi za pracę i poszukać innego.
Czy sponsor oczekuje za sponsorowanie gratyfikacji- NIE. Praca z podopiecznym często bardziej pomaga sponsorowi. On uczeń Ty uczeń.
Pogody Ducha :-D :-D :-D
PS. Uważaj na podróby niby sponsorów. :-D :shock:
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Pon 29 Sty, 2018 09:05   

W ,,Warcie"z 2017 06 czerwiec/248 str 16- 18 jest bardzo mądry tekst. Podpisał Almaz.
Sponsorowanie... Powyższe jakoby narodziło się czy pojawiło od niedawna we Wspólnocie AA w Polsce." ,,Szkoda, że zainteresowanie tą służbą, zauważyli ją dopiero niedawno, a przecież to główna część programu AA. Istnieje od pierwszych momentów powstawanie Wspólnoty"
Dzięki tej służbie wyzdrowiała pewnie wielka liczba alkoholików w Polsce
,,Podstawowym atutem sponsora powinna być umiejętność przekazania programu zgodnie z duchem AA. I w żadnym wypadku interpretowanie po swojemu,"
,,I co uważam za najniebezpieczniejsze, przekazywana przez jednego ze spikerów (na 40-leciu AA w Warszawie), że pojawił się ,,nowy program" prosto z Londynu. Jakoby lepszy od poprzedniego" ,,jeżeli ten jest lepszy, to następny może być jeszcze lepszy. A moja wersja pewnie będzie najlepsza"
,, Nigdy nie usłyszałem od sponsora, że tak ma być, gdyż on tak mówi. ON SPONSOR... władca, mędrzec, autorytet" :-D :-D :-) :-)
,,Jest jeszcze jeden szkopuł który nagminnie widuję we Wspólnocie, na który nie mam zgody. Aby coś przekazać, trzeba coś posiadać. Nie wystarczy tylko chęć, a nawet płynąca z serca miłość do drugiego alkoholika."
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
1andy1 
przyjaciel forum


Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 211
Skąd: Wawa
Wysłany: Pon 29 Sty, 2018 19:47   

dziekuje :-)
 
 
 
1964
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Sty, 2018 21:36   

Niebezpieczne jest to ze podważasz słowa spikera i robisz przekaz,jakiś tam, program jest programem,on się nie zmienia,model mityngu możliwe ze tak,jezeli nie wiesz o co chodzi to lepiej nie pisz na ten temat
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Pon 29 Sty, 2018 22:13   

1964 przeczytaj post jeszcze raz. Cały został wydrukowany w ,,Warcie" w 2017 roku. pod artykułem podpisał się Almaz. Zauważyłeś? Zgadzam się z autorem tego postu w 100%. :-) :-) Jeżeli bzdury opowiada spiker to ja mu prosto w oczy mówię kłamiesz kolego. W prostocie. Program Wspólnoty AA jest tylko jeden. Program Billa W. Żaden spiker, prowadzący, rzecznik intergrupy, BSK nie jest dla mnie autorytetem bo w AA nie ma autorytetów. Jeżeli ktoś zawszawia AA to mówię mu to w oczy- kłamiesz. Niebezpieczne jest kłamanie bo to burzy jedność wspólnoty. Jeżeli piszę to wiem co. Jeżeli ty nie wiesz to spytaj.
Pogody Ducha :-) :-) :-) :-)
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
1964
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Sty, 2018 05:32   

oj twoja prawda
Ostatnio zmieniony przez Wto 30 Sty, 2018 05:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Wto 30 Sty, 2018 08:15   

1964 Jestem konserwatywny ortodoksa Aowski. Informuję o łamaniu tradycji przez grupę, jeżeli oczywiście do tego dochodzi na mitingu. Informuję w miłości, nie walczę, staram się dbać o jedność wspólnoty. We Wspólnocie są też reformatorzy i bardzo dobrze. Musi być, różnorodność bo bez tego AA umrze. Tak jak piszesz to moja prawda, natomiast dopuszczam, że mogę się mylić. Najważniejsze, że alkoholik nie pije. Nie ma znaczenia czy pomaga mu terapia, AA, moczenie nóg czy rumianek ;-) :-) :-) .
Ważne, że jest trzeźwy. Jeżeli obudził się bez kaca i wieczorem zaśnie trzeźwy jest zwycięzcą. :-D :-D :-D
Pogody Ducha :-) :-) :-)
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
1964
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Sty, 2018 10:15   

Niesamowite w pełni zgadzam się z tym co napisałeś
 
 
kalkulator 
przyjaciel forum


Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 44
Wysłany: Wto 30 Sty, 2018 11:14   

Spiker, a sponsor?
Jaka jest różnica?

deratyzator napisał/a:
Jeżeli bzdury opowiada spiker to ja mu prosto w oczy mówię kłamiesz kolego


Nie miałbym takiej śmiałości tj robić za BOGA.
Ostatnio zmieniony przez kalkulator Wto 30 Sty, 2018 11:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Wto 30 Sty, 2018 11:50   

Spiker to alkoholik z ,,doświadczeniem" zapraszany na mitingi. Są to tak zwane mitingi spikerskie.Spiker dzieli się najcześciej doświadczeniem dotyczącym swojego zdrowienia. Opowiada o poznawaniu programu AA o stawianiu 12 kroków. Najczęściej grupa zaprasza dwóch spikerów na taki miting. Kto może być spikerem? Każdy alkoholik. O wyborze spikera decyduje grupa. Jest spis spikerów w regionie. Jedni wolą mówić o tradycjach AA drudzy o programie, a inni o koncepcjach. Są różni spikerzy, którzy czasami opowiadają swoje piciorysy przez godzinę, opowiadają o swojej rodzine, pracy, wakacjach.
Kalkulator ja Bogiem już byłem. Teraz informuję grupę, która wyprasza alkoholika z mitingu bo czuć od niego alkohol, że łamie tradycje AA. Jeżeli łamie każdą inną tradycję też o tym informuję. Czy to robienie za Boga??? Jeśli tak uważasz OK. Pogody Ducha :-D :-D :-) :-)
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
romcio 
Administrator


Pomógł: 7 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 656
Wysłany: Wto 30 Sty, 2018 21:12   

Widzę, że jeszcze duuzo nauki przed kalkulatorem. Powiedzenie własnego zdania nazywać robieniem za Boga? No, no.

Własnie siedzenie cicho w momencie. gdy ktoś łamie zasady, czy to jest dobre? Wąpie
_________________
Najlepszym i najskuteczniejszym udziałem w poprawianiu świata jest odnalezienie spokoju w sobie samym.
 
 
kalkulator 
przyjaciel forum


Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 44
Wysłany: Wto 30 Sty, 2018 21:36   

deratyzator napisał/a:
Kalkulator ja Bogiem już byłem

Jesteś, nadal jesteś .......

Poprawiasz, naprawiasz, zwracasz uwagi tu i tam, bo Twoim zdaniem Ty najlepiej znasz zasady aowskie, co kłóci się z tym, co też piszesz, że

Twoja wypowiedź:
"We Wspólnocie są też reformatorzy i bardzo dobrze. Musi być, różnorodność bo bez tego AA umrze."

Zatem dlaczego pouczasz nawet spikera jakbyś był w jego głowie i wiedział, że on kłamie.
Jesteś pełen sprzeczności.
Posługujesz się frazesami, powołując na zasady. Tak naprawdę, to nie podajesz nic
konkretnego, a już na tym forum nawołujesz do wypowiedzi merytorycznych.
Usilnie przekonujesz do swoich prawd, a przecież każdy z nas ma swoje prawdy. Nie uznajesz tego, że ktoś może mieć rację?
Trudno rozmawiać z kimś, kto na ogół posługuje się cytatami lub przytacza cudze teksty, oceniając je jednocześnie jako mądre /Almaz/ chociaż nic konkretnego nie wnoszą.

Dalej....
"informuję grupę, która wyprasza alkoholika z mitingu bo czuć od niego alkohol,
że łamie tradycje AA"
Zatem nie uznajesz sumienia grupy?
Ja, ja, ja...... i tylko ja ..... taki prawy, znający Wielką Księgę na pamięć, a wy kmiotki, co mi możecie powiedzieć?

A ja powiem, że takich KRWAWIĄCYCH DIAKONÓW jest we wspólnocie mnóstwo
i są oni zakałą mityngów, bo swoją najmojszą racją rozbijają grupy.

Beton, beton, beton....... a tymczasem mamy XXI wiek.
 
 
romcio 
Administrator


Pomógł: 7 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 656
Wysłany: Wto 30 Sty, 2018 21:50   

Kalkulator powinieneś być analitykiem nie kalkulatorem :lol:
Zobaczyłeś w deratyzatorze swoje odbicie lustrzane?

A co ty w tej chwili robisz?
Bawisz się w Boga, oceniasz deratyzatora jako wszechmogący wszechwiedzący.On ma do tego pełne prawo, prawo do własnego zdania.
_________________
Najlepszym i najskuteczniejszym udziałem w poprawianiu świata jest odnalezienie spokoju w sobie samym.
 
 
Hyptopter 
przyjaciel forum


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1437
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018 00:28   

deratyzator napisał/a:
informuję grupę, która wyprasza alkoholika z mitingu bo czuć od niego alkohol, że łamie tradycje AA.
Niezbyt znam się na AA, ale wiem jedno: człowiek raz wyproszony z mityngu zapewne więcej na nim nie pojawi się. Może poczuć się odrzucony (być może po raz n-ty) i dalej pójść w chlanie. Z tego co pamiętam z terapii, to taki ktoś może być na spotkaniu, tylko nie powinno się udzielać mu głosu. Ma słuchać.
Ostatnio zmieniony przez Hyptopter Śro 31 Sty, 2018 00:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kalkulator 
przyjaciel forum


Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 44
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018 08:13   

romcio napisał/a:
Zobaczyłeś w deratyzatorze swoje odbicie lustrzane?

Raczej swoje przeciwieństwo.
romcio napisał/a:
A co ty w tej chwili robisz?

Siedzę przy kompie.
romcio napisał/a:
On ma do tego pełne prawo, prawo do własnego zdania.

I ja też.

Hyptopter napisał/a:
wiem jedno: człowiek raz wyproszony z mityngu zapewne więcej na nim nie pojawi się.

Pewnie tak, ale usiądź koło takiej gorzelni, choć sam kiedyś gorzelnią byłeś.
Niezbyt znasz się na AA?
Może jednak słyszałeś jak na mityngach zachowują się ci gorzelniani.
Bo mnie oprócz wąchania gorzelni przyszło wąchać jego szczochy i pierdy, sprzątać rozlane kawy, znosić jego charchanie, chamskie zachowania..........
wyłuskiwanie wszy z włosów i demonstracyjnie rzucanie ich wokół siebie.
Wówczas jednak nie miałem wyboru i musiałem to znosić, bo wyleciałbym z terapii.
Gdy jednak miałem już wybór,to powiedziałem sobie STOP!
Zrezygnowałem z powyższych powodów w ogóle z mityngów i nie dlatego, że gardzę jeszcze cierpiącymi, ale dlatego, że po takich mityngach miewałem głody, które były trudne do opanowania.
I jak myślisz Hyptopterze? Ilu, a może ile osób zrezygnowało z mityngów z takich samych jak i ja powodów?
Czy tych właśnie nie jest szkoda?
Tych, którzy przez podobne sytuacje zapili?

Myślę, ze warto odróżnić jedno od drugiego i wybrać mniejsze zło dla grupy.

A sam pijący, wiemy o tym chyba wszyscy, chołubiony ma nadal komfort picia.
Może w taki sposób, gdy mu komfort zakłócimy przebudzi się wcześniej?
Może postanowi poprosić o pomoc i tę faktycznie przyjmie gdy mu się wody w uszy do pełna naleje?

Może, może, może.......... tego nie wie nikt.
Natomiast każdy wie, że musi zadbać o siebie i to zapewne robi nie wyrażając zgody na uczestnictwo opisanych osób.

I nie mówcie mi o miłości bliźniego, pokorze i tolerancji, bo to są mocno zużyte
formułki.
 
 
romcio 
Administrator


Pomógł: 7 razy
Wiek: 60
Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 656
Wysłany: Śro 31 Sty, 2018 08:23   

Cytat:
romcio napisał/a:
On ma do tego pełne prawo, prawo do własnego zdania.

I ja też.

Jasne, ze masz prawo do opinii, zdania, oceny ale sytuacji ale nie osoby, bo wtedy stajesz się tym...

Cytat:
Nie miałbym takiej śmiałości tj robić za BOGA.

a jednak masz śmiałosć :lol: :lol: :562:
_________________
Najlepszym i najskuteczniejszym udziałem w poprawianiu świata jest odnalezienie spokoju w sobie samym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13