FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL Strona Główna FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL
warto rozmawiać...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co mi pomogło na początku zdrowienia
Autor Wiadomość
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Pią 23 Lut, 2018 07:26   Co mi pomogło na początku zdrowienia

Program 24h :-) :-) Zwany też ,,Oaza Spokoju" lub Dekalogiem Jana XXXIII

■ Właśnie dzisiaj chcę spróbować przeżyć ten dzień dobrze i nie od razu załatwić w nim problemy całego mojego życia. Spróbuję przeżyć go tak, jak nie miałbym jeszcze odwagi żyć przez resztę mojego życia.

Właśnie dzisiaj chcę być szczęśliwy. Zakładam, że prawdą jest stwierdzenie: najczęściej ludzie są na tyle szczęśliwi na ile postanowią nimi być.

■ Właśnie dzisiaj chcę dostosować się do tego co jest, a nie próbować dostosowywać wszystko do moich własnych życzeń. Chcę sprostać mojemu losowi jakikolwiek on będzie.

■ Właśnie dzisiaj chcę ćwiczyć mój umysł. Chcę poznawać rzeczy godne poznawania. Chcę nauczyć się czegoś użytecznego. Chcę czytać coś wymagającego wysiłku, myślenia, skupienia.

■ Właśnie dzisiaj chcę ćwiczyć moją wolę na trzy sposoby:
1. zrobię coś dobrego i nie wypomnę tego ani nie pochwalę się tym,
2. dokonam co najmniej dwu rzeczy, na które zwykle nie mam ochoty,
3. nie okażę nikomu, że moje uczucia zostały zranione.

■ Właśnie dzisiaj chcę mieć plan postępowania; mogę nie trzymać się go ściśle, lecz spróbuję uchronić się od pochopności i niezdecydowania.

■ Właśnie dzisiaj znajdę spokojną chwilę dla siebie i spróbuję się odprężyć. Spojrzę wtedy na moje życie z lepszej perspektywy.

■ Właśnie dzisiaj chcę pozbyć się obaw i cieszyć się tym co piękne. Ufam, że dając z siebie dużo światu, dużo przez to zyskuję.

■ Właśnie dzisiaj chcę być zgodny z otoczeniem. Chcę dobrze wyglądać być odpowiednio ubrany, mówić spokojnym tonem, być uprzejmym, nie krytykować niczego, nie wyszukiwać "dziury w całym" i nie zmieniać nikogo z wyjątkiem samego siebie.
Dostałem taką karteczkę z tymi sugestiami na pierwszym mitingu. Przyjaciel powiedział mi, na początku zrób tyle z tych sugestii ile potrafisz. Zadziałało. Później dostałem podobne od sponsora :-D :-D :-D :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
tom72 
przyjaciel forum
Aniołów wielbiciel



Pomógł: 27 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 1132
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 16 Sty, 2020 16:56   

Uczestnictwo w terapii, a po pierwszym jej etapie wspólnota AA. Mityngi i wsparcie przyjaciół . Program 24 godz , ale bardziej oparty na tym ,że dziś nie pije , niż na jego głębszym sensie . Taki był początek .
_________________
Archaniołowe cuda..."Cele są marzeniami z wyznaczonym terminem spełnienia"
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Nie 19 Sty, 2020 12:03   

Tom miałem podobnie z programem 24h. Na początku to był program nie picia i skurczył się do kilku godzin. Nie pije do 10 później do 11, 13, 18 i tak dalej. Początki nie były łatwe. Piłem cole litrami, jadłem lody, czytałem na siłę ksiązki i grałemw gry komputerowe by nie myśleć o piciu :-> :cry: :shock: .
Dzisiaj program 24h nie ma nic wspólnego z piciem czy nie piciem. Obsesję picia alkoholu dawno zabrał mi Bóg. Nie mam już ,, problemu alkoholowego"
Czasami słyszę na mitingu nie piję 20 lat i mam problem alkoholowy. Pytam jaki? Odpowiada- nie mogę pić gorzały. Mówię OK ale przecież nie pijesz od 20 lat to w czym problem? 20 lat żyjesz bez gorzały, znaczy nie jest Ci potrzebna do życia. To co z tym Twoim alkoholowym problemem? Z kwasem solnym też masz problem? :-D :-D :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
tom72 
przyjaciel forum
Aniołów wielbiciel



Pomógł: 27 razy
Wiek: 52
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 1132
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 20 Sty, 2020 19:20   

Mi głównie chodziło , aby czymś zająć głowę . Był wiec sport, spacery , książki . Oczywiście pracoholizm 😁i dużo mityngów . Dziś dziw mnie bierze skąd na to wszystko miałem czas 😁.
_________________
Archaniołowe cuda..."Cele są marzeniami z wyznaczonym terminem spełnienia"
 
 
 
dromax 
przyjaciel forum
http://bez-dymka.cba.pl



Pomógł: 5 razy
Wiek: 73
Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 211
Skąd: LEGNICA
Wysłany: Pią 19 Cze, 2020 14:23   

To było 28 lat temu. Podjąłem DECYZJĘ i poszedłem na spotkanie z psychologiem klinicznym. Pani psycholog pogadała ze mną z godzinę i zaproponowała na początek spotkanie AA. :shock: Nie miałem pojęcia z czym to się je...Poszedłem. Oczywiście najpierw obserwowałem wejście by nikt ze znajomych mnie tam nie zobaczył. Był akurat uroczysty rocznicowy mityng. :idea: Byłem zszokowany! Bardzo mi się to podobało! Zaskoczyłem i tak się zaczęło. Była na początku fascynacja. Następnie postanowiłem wrócić do BOGA. Pojechałem do GOSTYNIA do sanktuarium na DNI SKUPIENIA AA. I to mi bardzo pomogło. Odnalazłem BOGA!
_________________
http://bez-dymka.cba.pl
 
 
 
dromax 
przyjaciel forum
http://bez-dymka.cba.pl



Pomógł: 5 razy
Wiek: 73
Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 211
Skąd: LEGNICA
Wysłany: Sob 24 Paź, 2020 21:54   

:-) I w dalszym ciągu jestem na etapie poznawania BOGA, nawiązywania z NIM kontaktu. Edukuję się w dziedzinie biblijnej i teologicznej. Praktykuję codzienną modlitwę. Korzystam z życia sakramentalnego. I tak trzymam!
_________________
http://bez-dymka.cba.pl
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Nie 25 Paź, 2020 12:12   

Cieszę się Dromax. Nie jestem w stanie być w stałym kontakcie z Bogiem. Czasami jednak wydaje mi się, że jestem bliżej Boga. Czasami :-D :-D :-D
Alleluja i do przodu bracie :gitara:
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
dromax 
przyjaciel forum
http://bez-dymka.cba.pl



Pomógł: 5 razy
Wiek: 73
Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 211
Skąd: LEGNICA
Wysłany: Nie 25 Paź, 2020 14:40   

deratyzator napisał/a:
Cieszę się Dromax. Nie jestem w stanie być w stałym kontakcie z Bogiem. Czasami jednak wydaje mi się, że jestem bliżej Boga. Czasami :-D :-D :-D
Alleluja i do przodu bracie :gitara:

:-o W stałym kontakcie to chyba nikt nie jest. Ale nad kontaktem trzeba popracować! Postudiować BIBLIĘ, Katechizm (KKK), kilka encyklik Jana PawłaII, Prowadzić życie sakramentalne...itp.
_________________
http://bez-dymka.cba.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10