FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL Strona Główna FORUM PORTALU ALKOHOLIZM.AKCJASOS.PL
warto rozmawiać...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Terapia AA grupowa/indywidualna Wawa Nfz
Autor Wiadomość
Iza1984 
przyjaciel forum


Dołączyła: 09 Paź 2018
Posty: 3
Wysłany: Wto 09 Paź, 2018 17:19   Terapia AA grupowa/indywidualna Wawa Nfz

Hej, proszę o pomoc.. z racji, ze pracuje nie mam mozliwosci chodzic na terapie calodniowa lub 2 razy w tygodniu... proszę o informację czy znsjdę gdzieś w Warszawieterapie raz w tygodniu na nfz? Indywidualna/grupowa-chce zaczac cokolwiek... bede wdzieczna za pomoc. Pozdrawiam!!!
 
 
JAN 
przyjaciel forum



Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 04 Kwi 2018
Posty: 673
Wysłany: Wto 09 Paź, 2018 17:55   

Iza1984,...... deratyzator Ci podpowie,. poczekaj cierpliwie ,. pozdrawiam serdecznie :-)
Ostatnio zmieniony przez JAN Wto 09 Paź, 2018 17:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Iza1984 
przyjaciel forum


Dołączyła: 09 Paź 2018
Posty: 3
Wysłany: Wto 09 Paź, 2018 18:03   

Dziękuję serdecznie za tak szybki odew ❤ I czekam na kolegę zatem :)
 
 
1andy1 
przyjaciel forum


Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 211
Skąd: Wawa
Wysłany: Wto 09 Paź, 2018 18:24   

Na Żeromskiego jest przychodnia i tam polecam.
 
 
 
Iza1984 
przyjaciel forum


Dołączyła: 09 Paź 2018
Posty: 3
Wysłany: Wto 09 Paź, 2018 18:45   

1andy1 napisał/a:
Na Żeromskiego jest przychodnia i tam polecam.


Dzwoniłam tam i odpada... 3x w tygodniu. Nie dam rady...
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Wto 09 Paź, 2018 20:24   

Deratyzator nigdy nie był na terapii i nie zna się na terapiach. Deratyzatorowi w wyzdrowieniu pomogła Wspólnota AA. Może ktoś kto się zna na terapiach podpowie.
Natomiast w Warszawie jest kilka mitingów AA codziennie o różnych godzinach.
Lista mitingów na głównej stronie
Dobrego wieczorka :-D :-D :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
Teder 
przyjaciel forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2018
Posty: 91
Wysłany: Wto 09 Paź, 2018 20:47   

Iza1984, Jesteś w wieku mojej żony która jest w tej chwili na terapi w ośrodku zamkniętym w Wandzinie. Myślę że przy problemie alkocholowym praca nie zawsze jest najważniejsza. Na pewno da się pogodzić ją z terapią. Dobrego wieczoru
Ostatnio zmieniony przez Teder Wto 09 Paź, 2018 20:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JAN 
przyjaciel forum



Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 04 Kwi 2018
Posty: 673
Wysłany: Wto 09 Paź, 2018 21:40   

Kiedyś moja żona do mnie powiedziała tak: wiesz co kochany, ja to już wolę abyś nie pracował i był trzeźwy jak pracował i był pijany. Oczywiście proszę tej wypowiedzi nie traktować jako jakąś prawdę objawioną lub coś w tym stylu lub że kogokolwiek zachęcam do porzucenia pracy, gdyż tak nie jest !!! Absolutnie każdy musi sam decydować co ma robić i jak ma robić , wspominam słowa żony ponieważ coś w tych słowach jednak jest :roll:
 
 
Bwalaszczyk 
przyjaciel forum



Wiek: 38
Dołączyła: 25 Wrz 2018
Posty: 27
Skąd: Krakow
Wysłany: Sob 24 Lis, 2018 11:21   

Moja znajoma również miała duży problem z mężem, prowadzili dość bujne życie towarzyskie ( alkohol, narkotyki ) ale w końcu otrząsnęli się i zaczęli uczęszczać na terapie w znanym ośrodku xxxxxx. Po kilku miesiącach zaczęli znowu się cieszyć sobą i wyszli z nałogów. Serdecznie odradzam zamknięty ośrodek.

Proszę o nie reklamowanie adresów ośrodków terapeutycznych bez wcześniejszej zgody ADMINISTRATORA.

deratyzator
_________________
Jeśli chcesz mieć coś, czego nie masz, musisz zacząć robić rzeczy, których nie robisz. - Mateusz Grzesiak
Ostatnio zmieniony przez deratyzator Sob 24 Lis, 2018 13:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Śro 28 Lis, 2018 16:21   

W rzeczywistości profesjonalizm, razem z ogromnymi kwotami państwowych pieniędzy sprawił, że leczenie pijaków jest bardzo dochodowym interesem. W celu usprawiedliwienia wysokich cen które generują wysokie zyski, instytucje okraszają swoje programy terapiami które są popularne w danym momencie. Gdzie to tylko możliwe, zapisują pijaka do grup terapeutycznych. Byłoby błędem powiedzieć, że różne rodzaje terapii zmieniające się jak pory roku nie osiągają niczego. Ale jedną z rzeczy, które robią z niepokojącą częstotliwością jest wprowadzanie alkoholika w błąd co do tego, gdzie może znaleźć pomoc. A znajdzie ją, na każdym etapie trzeźwości, w AA pracując z każdym z Dwunastu Kroków. :-D :-D
http://materialy.przyjaci...ośbę_Dr_Boba%3F :568: :568: :568:
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
JAN 
przyjaciel forum



Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 04 Kwi 2018
Posty: 673
Wysłany: Śro 28 Lis, 2018 16:45   

deratyzator napisał/a:
Ale jedną z rzeczy, które robią z niepokojącą częstotliwością jest wprowadzanie alkoholika w błąd co do tego, gdzie może znaleźć pomoc. A znajdzie ją, na każdym etapie trzeźwości, w AA pracując z każdym z Dwunastu Kroków.
http://materialy.przyjaci...ośbę_Dr_Boba%3F
hiha hi ha hi ha i to jest to !!!!!! :-) :-) :-) śmieje sie drogi przyjacielu bo i tak chorzy nadal chcą być chorzy i żadna siła temu chyba nie zaradzi :-D :-D
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Śro 29 Lip, 2020 07:13   

Takie coś znalazłem w sieci. Nie byłem na terapii trudno mi się do tego odnieść. Może ktoś ma jakieś doświadczenia?
,,W jaki sposób psychoterapia może zniszczyć życie człowieka?
Jaki los czeka pacjentów, których psychoterapia zakończyła się fiaskiem?
Jakie niebezpieczeństwa czyhają na ludzi oddających swój los w ręce terapeutów? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiada "Psychoterapia bez makijażu" – pierwsza na rynku książka, która zawiera wstrząsające historie opowiedziane przez skrzywdzonych pacjentów oraz rozmowy z uznanymi psychoterapeutami. Ukazuje negatywne konsekwencje psychoterapii, które giną w powodzi radosnych przekazów marketingowych niezwykle rzadko mając szansę ujrzeć światło dzienne. Odsłania niezwykle ważny społecznie problem bezradności i braku możliwości uzyskania zadośćuczynienia przez ludzi skrzywdzonych w wyniku psychoterapii." ze strony https://www.znak.com.pl/k...itkowski-110359
Dobrego dnia :lol: :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Śro 29 Lip, 2020 21:25   

,, Pan co prawda nie jest terapeutą, ale może czuje Pan tę boskość?
Rzeczywiście, jestem psychologiem, ale nie psychoterapeutą. Takie poczucie boskości to efekt pracy kilku pokoleń terapeutów, którzy intensywnie zabiegali o to, by tak właśnie być postrzeganymi. Zaczęło się od nieszczęsnego Freuda, który postawił tezę, że większość procesów psychicznych jest ukryta przed naszą świadomością, dzieje się w podświadomości. Potem obwołał siebie prorokiem, który w tej podświadomości potrafi czytać i interpretować te procesy. Od tamtej pory kilka pokoleń jego naśladowców stara się za wszelką cenę utrzymać ludzi w tym przekonaniu."
Ależ ja to znam :shock: :shock: Te Freudowskie manipulacje. O tym mówił dr Bob :568:
,,Psychoterapeuci woleliby, żeby ich nazywano artystami. Często bowiem mówią, że dobra diagnoza jest sztuką, że terapia jest sztuką...I właśnie po to tak robią. Jeśli coś jest sztuką, każdy przypadek traktuje się indywidualnie. Sztukę można krytykować, ale nie można jej oceniać według precyzyjnych kryteriów. A więc to, co robię i mówię, jest nie do zweryfikowania." z tego samego artykułu mówi dr Tomasz Witkowski :-D cdn. Chyba :-D :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Czw 30 Lip, 2020 06:49   

,,Wielu terapeutów pracuje nad tym, by problemy klienta były utrzymywane przez długi czas, bo z tego żyją. Tak działa psychoanaliza. Jest scena w filmie Woody’ego Allena "Śpioch". Facet budzi się po 200 latach i z przerażeniem stwierdza, że zmarnował ten czas, bo gdyby go nie przespał, to pewnie właśnie kończyłby swoją psychoterapię... Coś jest na rzeczy, bo przeciętna psychoanaliza zajmuje 15 lat albo coś koło tego. Człowiek zajmuje się tymi problemami, o których ktoś inny (gdyby nie chodził do psychoanalityka) pewnie dawno by zapomniał. Jeśli jest dwa razy w tygodniu u terapeuty i rozmawia o tym samym, to problem utrwala się i utrzymuje o wiele dłużej, niż by to się działo bez terapii" Ten sam artykuł. Chyba kupię tę książkę.
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Czw 30 Lip, 2020 11:59   

,,Podaje Pan w wątpliwość skuteczność psychoterapii. Nie chodzić do terapeuty?
Tak, odradzam to. Prof. Jerzy Aleksandrowicz z Krakowa mówi, że granicą, poza którą nie można się obyć bez psychoterapii, jest psychopatologia. Jeśli nie zdiagnozowano u pana psychozy, depresji klinicznej czy innych przypadłości opisywanych przez psychopatologię, to stosowanie psychoterapii - jego zdaniem - powinno być nazwane "pomagactwem", a więc czymś, co można robić, ale wcale nie trzeba. W takich przypadkach może pan wypić kawę czy herbatę, by podnieść sobie ciśnienie, pójść do baru i pogadać z kolegą, iść na zakupy.'
Z tego samego artykułu :evil: :evil: :-D :shock: :shock: :-D :-D
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Pią 31 Lip, 2020 07:36   

,, Wielu psychoterapeutów za wskaźnik skuteczności terapii przyjmuje zadowolenie pacjentów. To kompletne nieporozumienie. Sekty religijne są pełne zadowolonych wyznawców – mówi psycholog Tomasz Witkowski,"
,,Agosti i Ocepek-Welikson porównali rezultaty leczenia chronicznej depresji o wczesnym początku przy pomocy trzech różnych metod: terapii behawioralno-poznawczej, psychoterapii interpersonalnej oraz stosowania imipraminy. Czwarta grupa pacjentów otrzymywała placebo. Program badawczy obejmował 65 pacjentów leczonych ambulatoryjnie. Rezultaty terapii behawioralno-poznawczej, psychoterapii interpersonalnej i leczenia imipraminą nie różniły się od stosowania placebo. Nie znaleziono także związku między czasem trwania głębokiej depresji a odpowiedzią na specyficzne leczenie. Autorzy uważają, że potrzebne są dalsze badania, czy psychoterapia połączona z leczeniem farmakologicznym przynosi poprawę społecznego funkcjonowania i jakości życia pacjentów z chroniczną depresją"
:568: :568: :568: Ciekawe, ciekawe.
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Pon 14 Wrz, 2020 20:31   

Taki znalazłem artykuł. Hmmm. Coś się zmienia w postrzeganiu terapeutów Programu AA. Zaczynają rozumieć ,że to dwa przeciwstawne programy. Nie oznacza to, że mają się zwalczać. Absolutnie nie. :-D :-D ;-)
https://opoka.org.pl/biblioteka/I/IP/mk_aa-terapia.html
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
dromax 
przyjaciel forum
http://bez-dymka.cba.pl



Pomógł: 5 razy
Wiek: 73
Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 211
Skąd: LEGNICA
Wysłany: Nie 28 Lut, 2021 17:26   

:-) Dobrze znam nurty terapeutyczne. Sam uczestniczyłem w terapiach przez kilka lat jeszcze w Zielonej Górze. Tam była para terapeutów - MIREK i TERESA. To była rewelacyjna terapia. Oni doskonale się uzupełniali.
:shock: Taka terapia to odpowiednio wysoki poziom wychodzenia z czynnego alkoholizmu! Ja stwierdziłem (wcześniej uczestniczyłem w AA), że AA to jazda co najwyżej rowerem a taka terapia to już będzie lot samolotem!
Terapia (ta dobra, profesjonalna) to rewelacja!
:569: Nie znaczy to, że ja odciągam od AA, przeciwnie. AA tak naprawdę uratowało mi życie!
_________________
http://bez-dymka.cba.pl
 
 
 
deratyzator 
moderator

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 26 Paź 2017
Posty: 1816
Wysłany: Nie 28 Lut, 2021 22:15   

Nigdy nie byłem na żadnej terapii. :-D Pojęcie o programach terapeutycznych znam tylko z artykułów w internecie i doświadczeń alkoholików. Zastanawiam się dlaczego terapeuci wysyłają ,,klientów" do AA? :shock: :shock: . Dlaczego AA nie wysyła alkoholików na terapię to wiem. AA wie, ma sposób na wyleczenie alkoholika z jego choroby. :-D :-D Wyleczony alkoholik nie potrzebuje pomocy. :-D To skąd to kierowanie alkoholików przez terapeutów do AA? :shock: :shock:
_________________
Nie walczę z nikim i niczym

Poglądy, które prezentuje nie są oficjalnym stanowiskiem Wspólnoty Anonimowych Alkoholików
 
 
 
dromax 
przyjaciel forum
http://bez-dymka.cba.pl



Pomógł: 5 razy
Wiek: 73
Dołączył: 11 Sty 2012
Posty: 211
Skąd: LEGNICA
Wysłany: Czw 04 Mar, 2021 23:09   

deratyzator napisał/a:
Nigdy nie byłem na żadnej terapii. :-D Pojęcie o programach terapeutycznych znam tylko z artykułów w internecie i doświadczeń alkoholików. Zastanawiam się dlaczego terapeuci wysyłają ,,klientów" do AA? :shock: :shock: . Dlaczego AA nie wysyła alkoholików na terapię to wiem. AA wie, ma sposób na wyleczenie alkoholika z jego choroby. :-D :-D Wyleczony alkoholik nie potrzebuje pomocy. :-D To skąd to kierowanie alkoholików przez terapeutów do AA? :shock: :shock:

:569: Nie jest to skomplikowane wytłumaczenie.
Po prostu: terapia trwa jakiś czas (niezbyt długi - np. rok). I co dalej? No właśnie dalej jest możliwość korzystania z grup samopomocowych AA. By trwać w abstynencji i kontynuować zdrowienie. Właśnie dlatego terapeuci radzą tak.
:arrow: Dla mnie terapia to piękne czasy były!
_________________
http://bez-dymka.cba.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12